Realtek HD Audio driver kurmaya çalışırken bilgisayardan ses gelmiyor

berat514116

Hectopat
Öncelikle merhaba, sorunumu en baştan anlatıyorum. Sorunum bilgisayarımın tahminen jack girişinde sorun olmasıyla başladı. Kulaklığın sol tarafından ses gelmiyordu. Birkaç bilgisayarcıyla görüştüğümde jack girşini 500 lira bandında yapabileceklerini söylediler. Bir bilgisayarcı abiye sorduğumda ise ses kartı al düzelir dedi. Bu ses kartından sipariş ettim. geldikten sonra denediğimde kulaklığın iki tarafı da çalışıyordu ancak mikrofon ses vermiyordu bu sefer de. Ne yapsam diye düşünürken ses kartı driverını yüklemediğim aklıma geldi. Baktığımda driver olmadan çalışabilir yazıyordu ses kartının kutusunda ama internetten bir driver dosyası buldum indirdim. Bunu yaparken Realtek HD Audio driverınında bu sorunu çözdüğünü yazdıkları için onu da indirdim ve ikisini aynı anda kurmaya çalıştım. 5-6 defa kurulum ekranında yeniden başlat yazısı çıkıyor, bilgisayar açıldıktan sonraysa driver kurulumuna devam etmiyordu, baştan aynı işlemleri yapıyordum. Sonra yüklemeye üşenip saldım ama artık kulaklıktan hiç ses gelmiyor. Kulaklığımı nasıl iki taraftan da ses gelmemeye başlamış halinden önceki haline çevirebilirim? Normalde kulaklığın solundan ses gelmiyordu. Bu sorunu nasıl çözerim? Ses kartımı taktıktan sonra mikrofondan ses gelmiyor. Nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Çok anladığım bir konu değil ama DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurmayı deneyebilirsin. Çünkü sürücüler üst üste gelmiş olabilir.

Çok anladığım bir konu değil ama DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurmayı deneyebilirsin. Çünkü sürücüler üst üste gelmiş olabilir.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı