Çözüldü Realtek HD Audio driver yüksek ses veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ŞadiBora48

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Crucial m2 ssd 1tb PCIe 3
Ekran kartı
GTX 1050 (4gb)
Anakart
GL 553 VD ASUS LAPTOP
İşlemci
I7 7700 HQ
Herkese merhaba, öncelikle geçtiğimiz günlerde bilgisayar yeni aldığım SSD'yi taktım ve format attım.
Ardından Realtek HD Audio driverı kurdum lakin müzik dinlediğim vakitte parçalarda inanılmaz bir Low Boost olduğunu fark ettim yani basslar Boost'lu bir şekilde duyuyordum. Bütün ayarları kontrol ettim lakin bir anormallik yok herhangi bir ekolayzer ayarıda bulunmamaktadır. Realtek HD Audio driverı sildikten sonra sorun çözüldü lakin onda da laptop hoparlörünü kullanamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm

Eki Görüntüle 2073604
Bu sürücüyü mü kurdunuz?

Bu rehberi ses için uygulayıp sürücüyü tekrar kurun.

Daha önceden bunu uyguladım lakin bir sonuç vermedi.

Sorunu çözdüm. ASUS'larda bulunan AudioWizard adlı uygulama sesin belli frekanslarını boostluyor ve çıkan ses epey kötü patlayarak çatlayarak çıkıyordu.
Yeni format attığım için AudioWizard kurulu olmamasına rağmen onda bulunan presetler Realtek driverline etki etmiş AudioWizard'ü kurup defualt ayarına çekince sorun çözüldü.

2024-01-04_00-30-04.png

Bu sürücüyü mü kurdunuz?

Eki Görüntüle 2073604
Bu sürücüyü mü kurdunuz?

Daha önceden bunu uyguladım lakin bir sonuç vermedi.

Sorunu çözdüm. ASUS'larda bulunan AudioWizard adlı uygulama sesin belli frekanslarını boostluyor ve çıkan ses epey kötü patlayarak çatlayarak çıkıyordu.
Yeni format attığım için AudioWizard kurulu olmamasına rağmen onda bulunan presetler Realtek driverline etki etmiş AudioWizard'ü kurup defualt ayarına çekince sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı