Realtek HD Audio Kontrol Paneli Açılmıyor

Ryuzuka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Realtek ile alakalı bir problemim var. Öncelikle ses alma konusunda bir sorunum yok, gerek kulaklık gerek hoparlörden gayet güzel ses alıyorum. Fakat ses ayarlarını yapmak istediğimde Realtek HD Audio kontrol panelini bulamıyorum. Ne başlat çubuğunda ne de bilgisayarda arattığımda çıkmıyor. Hiçbir şekilde erişim sağlayamıyorum. Bu konu üzerine eski konuları okudum ama bana yardımcı olmadı açıkçası. Ek olarak tamamen silip baştan yüklemeyi deneyecektim ama sürücüyü indirmek için anakartın sitesinden indirin deniyor faka MSI sitesine giriş yapamıyorum ne hikmetse. Anakart modelim MSI Z170A Tomahawk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ses kartı driver'ını düzgün olarak install ettiğinizde araç çubuğunda ses ikonu şeklinde küçük bir hoparlör simgesi hiç çıkıyor mu? Bu ikon çıkmazsa ses kartı driver'ı onboard ses kartına tam uygun seçilmemiş veya tam yüklenememiş demektir. Bir diğer nokta denetim masasından ses kartı driver'ı tam yüklendikten sonra buna eriştiğinizde araç çubuğunda ses ikonu görünsün/görünmesin şeklinde işaretlenecek boş kutucuklu bir seçenek vardır. O seçenekte "hoparlör ikonu bu araç çubuğunda görünsün" deyip tamam' ı enter' leyin. İlk tıklamada sadece ses yükseltme/azaltma, ikinci veya sonraki sağ tıklamalarda tüm (Çok detaylı) ses kontrol panelinin araç çubuğunda çıkması hali genel olarak benim şahit olduğum bir durumdur. Yani bir veya iki kere mouse'un sağ tıklamalarıyla, önce en basitinin sonra geniş seçenekli ikinci tıklamada daha detaylı ses kontrol panelin araç çubuğunda çıkması gerekiyor. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı