Realtek HD Audio Ön Kulaklık Algılamıyor

ThisisPunisher

Kilopat
Aşağıdaki sistemi kullanıyorum. Ön panele kulaklık takıyorum hiç bir tepki yok. Fakat "ön panel jack saptamasını engelleyin" dediğimde ön panel çalışıyor.
  • Pentium G4400
  • 4GB 2133MHzz DDR4 RAM
  • Sapphire Nitro R7 370 2GB 256bit Ekran Kartı
  • Gigabyte H110 D3A Anakart
  • 1600x900 75Hz LED Monitör.
1.PNG
2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
"Ön panel jack saptamasını engelleyin" seçeneğini herhangi bir jak takmasanız bile ön portunuzun sürekli çalışmasını sağlar. Bu şekilde kullanabilirsiniz bir sorun çıkarmaz. Seçenek kapalı olduğunda sadece jack takıldığında portlar aktif duruma geçer. Sizin sorunun girişler kulaklığı algılamamasından kaynaklı. Portta bir arıza olabilir. Anakart üzerindeki ön ses çıkış kablo bağlantısını kontrol edin. Birde bu sorunu tek bir kulaklıkta deneyimlediyseniz başka kulaklık ile deneyin.

"Ön panel jack saptamasını engelleyin" seçeneğini herhangi bir jak takmasanız bile ön portunuzun sürekli çalışmasını sağlar. Bu şekilde kullanabilirsiniz bir sorun çıkarmaz. Seçenek kapalı olduğunda sadece jack takıldığında portlar aktif duruma geçer. Sizin sorunun girişler kulaklığı algılamamasından kaynaklı. Portta bir arıza olabilir. Anakart üzerindeki ön ses çıkış kablo bağlantısını kontrol edin. Birde bu sorunu tek bir kulaklıkta deneyimlediyseniz başka kulaklık ile deneyin.
2-3 kulaklıkla denedim yinede olmadı. Bende dediğiniz gibi ön panel jack saptamasını engelleyin seçeneğini aktif ettim. Hoparlörü kapatıp öyle kullanıyorum kulaklığı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı