Realtek HD Audio Kulaklık Sorunu

Windows'un sürücüsünün Realtek'ten eksikleri var mı bir sorun çıkarır mı? Bir de hangi program ile kaldırıyorsunuz?
"Aygıt Yöneticisi" üzerinden Realtek sürücüsünü siliyorum ve "Donanım değişikliklerini tara" diyerek Microsoft'un kendi sürücülerinin kurulmasını sağlıyorum. Güncel Realtek sürücüsü ile "Windows Sonic" ve "Dolby Access" gibi özellikleri çalıştıramadığım için Microsoft sürücüleri ile daha kaliteli bir ses alıyorum.

"Aygıt yöneticisi" üzerinden Realtek sürücüsünü siliyorum ve "donanım değişikliklerini tara" diyerek Microsoft'un kendi sürücülerinin kurulmasını sağlıyorum. Güncel Realtek sürücüsü ile "Windows Sonic" ve "Dolby Access" gibi özellikleri çalıştıramadığım için Microsoft sürücüleri ile daha kaliteli bir ses alıyorum.

Aygıt yöneticisinden sürücüyü Windows'un sürücüsüyle değiştirince Sound Blaster Cinema 5 ve Realtek Audio uygulamaları çalışmaz oldu bu bir sorun teşkil eder mi peki?

Son düzenleme:
How to Fix Realtek HD Audio Manager Missing in Windows 10 şuna bir göz atın isterseniz yeniyim link atmak yasak mı bilmiyorum ben sorunumu buradan çözdüm

İşe yaramadı sadece Driver'ı güncellemiş oldum, eski sürümleri yükleyince de Sound Blaster Cinema 5 çalışmıyor. Bence yine en iyisi Windows sürücülerini kullanmak. Bariz bir ses kalite farkı görmedim eğer objektif değerlendirebileceğim bir program varsa önerin sonucu yazayım.

Benim windows kulaklığı dahi gormuyor. arkadaki 3 jacka, 1 mikrofon, 1 kulaklık ve 1 hoparlör taktım ancak kulaklık ve hoparlörden aynı anda ses geliyor, kulaklığı ayrıca görmüyor. orunu çözemedim kafayı yiycem her yolu denedim

Dosya Ekleri

• Adsız.png2.png
    Adsız.png2.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 69
Benim Windows kulaklığı dahi gormuyor. Arkadaki 3 jacka, 1 mikrofon, 1 kulaklık ve 1 hoparlör taktım ancak kulaklık ve hoparlörden aynı anda ses geliyor, kulaklığı ayrıca görmüyor. Orunu çözemedim kafayı yiyeceğim her yolu denedim.

Ses ayarlarına girip fazladan gözüken cihazları devre dışı bırakmayı denedin mi? Benim laptop ve kulaklığın mikrofonunun ikisi de aynı isimde gözüküyor ve ikisi de etkin iken kulaklığın mikrofonundan ses alıyor, sadece biri etkinden ikisinden de ses alıyor, sadece diğeri etkinken hiçbirinden ses almıyor, değiştirmek istediğimde isimleri aynı olduğu için deneyerek buluyorum. Sende görev çubuğundaki ses kısmına sağ tık yapıp ses ayarlarını aç diyerek etkin cihazları devre dışı - etkin kombinasyonlarını deneyerek çözebilirsin belki.

Ses ayarlarına girip fazladan gözüken cihazları devre dışı bırakmayı denedin mi? Benim laptop ve kulaklığın mikrofonunun ikisi de aynı isimde gözüküyor ve ikisi de etkin iken kulaklığın mikrofonundan ses alıyor, sadece biri etkinden ikisinden de ses alıyor, sadece diğeri etkinken hiçbirinden ses almıyor, değiştirmek istediğimde isimleri aynı olduğu için deneyerek buluyorum. Sende görev çubuğundaki ses kısmına sağ tık yapıp ses ayarlarını aç diyerek etkin cihazları devre dışı - etkin kombinasyonlarını deneyerek çözebilirsin belki.
yok hocam bende hoparlör ve kulaklık tek olarak gorunuyor. bütünleşik halde. ayıramıyorum bu iksini. dediklerinizi de enedim ama olmadı:(

Windows 10 yükledikten sonra aygıt yöneticisinden HD Audio yöneticine bağlanıp, ön uç kulaklık saplamasını etkinleştirin. Ek bir realtex dosyası indirmenize gerek yok.

Geri
Yukarı