Realtek HD Audio Kurulmuyor

xgongivituyu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün takımıma gelen toxic oyuncudan dolayı sinirden kulaklığı kırdım ve telefon kulaklığına geçiş yapmak zorunda kaldım. Fakat mikrofonu kullanamadığımı fark ettim. Bunun üzerine Realtek HD Audio'yu kurdum ve yeniden başlattım. Bilgisayar açıldığında gördüm ki Realtek gözükmüyor. Bir de bilgisayarımda conexant Smart Audio diye bir şey var. Acaba programlar çakıştığı için çalışmıyor olabilir mi?

Telefon kulaklığının mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor. En azından ben beceremedim. Belki bir aparat ile çözülebilir. Sonuçta kulaklığı sadece ses girişine takıyorsunuz, hâliyle mikrofon girişine bir şey takmamış oluyorsunuz ve bilgisayar mikrofonu görmüyor.

Bilgisayarda 2 tane jack girişi varsa telefon kulaklığının mikrofonunu kullanabilmek için 3.5mm jack ayırıcı alman gerek.

Bilgisayarda mikrofon için bir jack girişi yok. Benim sorunum mikrofon girişi falan değil. Benim sorunum Realtek HD Audio'nun kurulmaması. En son çıkan WQHL sürümü yüklesem bile kurulmuyor.

Sürücüyü aşağıdaki yerden indirmenize rağmen olmadı mı?

laptops and netbooks :: 100 series :: 100 15ibd - TR
Bunu indirmedim. mb_driver_612_realtekdch_6.0.8945.1 bunu indirdim.
Sürücüyü aşağıdaki yerden indirmenize rağmen olmadı mı? Conexant'ın Windows 7 için olduğu belirtilmiş.

laptops and netbooks :: 100 series :: 100 15ibd - TR
Ben win10 kullanıyorum ve pc conexant yüklü. Silsem bir şey olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı