Realtek HD Audio "RPC hizmetine bağlanamıyor"

Farah

Hectopat
Guncellemeden önce Realtek HD Audio giriş yapabiliyordum. Güncellemeden sonra RPC hizmetine bağlanamıyor yazısı ile karşılaşıyorum sorunun çözümünü bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz bir uninstall işleminden sonra sistemi yeniden başlat. Akabinde en güncel sürücüyü kur açılacaktır;

1591445870735.png

Murat'ın güzel bir rehberi var;

Öncelikle DDU ile sürücüleri temizle Audio tarafındaki. Eskiden harici ses kartı kullanıyorsan onu da görebilirsin. Her ikisini de temizle, akabinde device manager'dan ilgili ses aygıtı için uninstall driver yap. Bu şekilde gelmesi gerekiyor arayüzün, ancak sağlıklı bir yazılım değil.

Yani çalışması için 40 takla atmayı gerektirmemesi gerekiyor bir yazılımın. Bu 40 takla attırıyor, herkes problem yaşıyor.

Siliyorum temiz kurulum yapıyorum olmuyor kardeş yardımcı olabilir misin.

Aynı sorundan bende muzdariptim. Gezmediğim form denemediğim yöntem kalmadı. Daha sonra kendim keşfettim yöntem. Aygit yöneticisinden Realtek Audio'nun başlangiçta çalışmasını devre dışı birakmışım onu aktifleştirip bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.

Siliyorum temiz kurulum yapıyorum olmuyor kardeş, yardımcı olabilir misin?
Task Manager > Startup alanında böyle bir servis var mı kontrol edebilir misin?

1608312838657.png

Aynı sorundan bende muzdariptim. Gezmediğim form denemediğim yöntem kalmadı. Daha sonra kendim keşfettim yöntem. Aygit yöneticisinden Realtek Audio'nun başlangiçta çalışmasını devre dışı birakmışım onu aktifleştirip bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.
Selamlar, geçenlerde ben de task manager üzerinde aktif ettiğimde sorunsuz şekilde kullanmaya başladım. Stabil olarak hiç problem yaratmamaya başladı. Halen daha sorunsuz kullanabiliyor ve konfigürasyonlar yapabiliyorum panel üzerinde.

Sorunu yaşayan arkadaşlar bu çözümü de bir deneyip, gözlemlerini aktarabilirler mi?

Task Manager > Startup alanında böyle bir servis var mı kontrol edebilir misin?

Eki Görüntüle 788542

Selamlar, geçenlerde ben de task manager üzerinde aktif ettiğimde sorunsuz şekilde kullanmaya başladım. Stabil olarak hiç problem yaratmamaya başladı. Halen daha sorunsuz kullanabiliyor ve konfigürasyonlar yapabiliyorum panel üzerinde.

Sorunu yaşayan arkadaşlar bu çözümü de bir deneyip, gözlemlerini aktarabilirler mi?
hocam selamlar, ben de dediğini yapayım diye girdim task managera fakat startup sekmesinde realtek'e dair hiçbir şey olmadığını fark ettim. var mıdır bir çözümü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı