Çözüldü Realtek HD Audio sürücüsü yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

uyusuak

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi, 10 kere format attım, 100 defa yeniden başlattım, programı kaldırdım tekrar yükledim.

Ne olduysa macunu yenileyip CPU'yu soketten çıkartıp tekrar taktıktan sonra oldu... Aklımda CPU ve motherboard kaynaklı bir sıkıntı gibime geliyor ama...

Ne yaparsam yapayım Realtek yüklenmek yerine NVIDIA monitör ses driverı yükleniyor sürekli.

CPU: 3600 Ryzen.
Motherboard: B450 Tomahawk Max.

Çözüm
Servise yolladım cevap bekliyorum.
CPU soketindeki pinlerde hasar oluşmuş, serviste şu anda onarım yapılmayı bekliyor anakart.
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0080&SUBSYS_10438626&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0080&SUBSYS_10438626
Bence benim bilgisayar burayı okumuyor.

110000046142561.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek sanmıştım da değilmiş.

DDU kullanmayı deneyebilir misin? Önce program ayarlarından en alttaki "Windows bir aygıt için sürücü aradığında..." diye devam eden seçeneği tikle. Sonra cihaz seçme kısmından "Ses Cihazı" seçeneğini seç ve daha sonra altında çıkacak olan seçme kısmından Realtek'i seç. "Temizledikten sonra yeniden başlat" seçeneğine tıklayarak bilgisayarın açılıp kapanmasını bekle. Daha sonra aygıt yöneticisini tekrardan kontrol et.

Maalesef olmamış. Yazılımsal bir durum olduğunu sanmıyorum açıkçası. Daha çok donanımsal bir sorun var gibi. İşlemci macununu değiştirirken yanlışlıkla bir şey yapmış olabilirsin diye düşünüyorum.

Bu konu hakkında Recep Baltaş'ın farklı bir görüşü varsa konuya yazacaktır. Aklıma daha da bir şey gelmedi.

Sıvı soğutucunun alt vidasını fazla sıkınca PC açılmıyordu bunun gibi bir sıkıntıyı düşünürsek eğer, anakartın CPU soketinde bir sıkıntı var diyebilir miyiz?
Eve teknik servis de çağırma şansım yok ki :D

Not Found diyor 2. link için. 1. linkteki sürücü yüklendi.
.

Dosya Ekleri

• 231.png
    231.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 26
Tamamdır hocam. Microsoft Store üzerinden aratın. Real Audio Control olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı