Realtek HD Audio yöneticisi Stereo ayarı nasıl yapılır?

karoas

Decapat
Programın arayüzü bu şekilde kulaklıktan mono ses geliyor. Stereo ayarını nerden yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Hoparlör yapılandırılması seçeneği yok.

371473

Gürültü Dengeleme'yi açmanı öneririm. Fakat stereo ayarı Realtek'ten yapılmıyor sanırım. Denetim Masası>Donanım ve Ses altından Ses'e girerek kulaklık ayarı yapılıyor diye biliyorum
Varsayılan Biçim'e girerek 24 Parçalar, 96000 Hz (Stüdyo Kalitesi) ni, varsa daha iyisini seçersen daha güçlü ve net ses alırsın.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz yerde stereoya dair bir ayar bulamadım. Benim derdim kalite ayarı değil. Sağdan soldan eşit ses geliyor. Demek istediğim aşağıda attığım videoda hangi tarafın çaldığının kesinlikle anlaşılamaması çok büyük bir sorunum. Sanırım olması gereken fotoğraftaki gibi. Günlerdir bu sorunu çözemiyorum. Yardımcı olacak varsa Teamviewer üzerinden bağlanıp çözebilir.

Not: Kulaklık telefon veya başka bir bilgisayarda bu sorunu vermedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64,8 KB · Görüntüleme: 519
1 aydan fazla oldu aynı sorunu çözemedim. Windows 10 kullanıyorsan arama yerine mono ses yaz çıkan yerde mono ses açıksa kapat.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı