Realtek HD Universal Drivers kurunca ses gelmiyor

Byhira

Hectopat
Daha fazla  
Bütün parçaları sıfır olarak topladığım sistemde anakartın ses driverını yüklerken bir sorunla karşılaşıyorum. İlk başta Windows güncellemelerini yaptıktan sonra ses sorunsuz bir şekilde geliyor lakin ne zaman Realtek HD Universal Driversı kursam ses hiçbir şekilde ses gelmiyor ve sesin gelmesi için kurduğum driverı silmem gerekiyor. Anakartım MSI B450 GAMING Plus Max
MSI Dragon Center'dan da yüklemeyi denedim o da sonucu değiştirmedi. Ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba. öncelikle hayırlı olsun. msi olmamasına rağmen gigabyte olan b450m kartımda aynı olmasada benzer bir problem yaşadım. Ben şöyle çözdüm: Öncelikle daha önce BIOS'a giremediğim için pili çıkarıp sıfırlamıştım. Baktım ne hikmetse BIOS güncellemesi gitmiş. Tekrar indirip BIOS'u güncelledim. Sonra sıfırdan temiz kurulum yaptım. Kurulumu yaptıktan sonra herhangi bir driver indirip kurmadım sadece Update'i yaptım. Update tamamen bittikten sonra en son Realtek HD Audio driver'ı kurdum ve sorun çözüldü.

BIOS'a baktım herhangi bir sıkıntı yok. Ben de 2. formatımda ilk olarak windows güncellemelerini yapıp sonrasında Realtek HD Audio driver'ı kurdum ama sonuç değişmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı