Realtek Programı Nedir, Ne İşe Yarar?

Can Ergönen

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben HyperX Cloud II satın aldım. Ben her kulaklığı taktığımda realtek diye bir program çıkıyor. Açıkçası neden yüklü olduğunu bilmiyorum. Büyük ihtimal bilgisayar kurulurken indirildi. Win10 kullanıyorum. Her Win10 kullanıcısında bu program var mı? Silsem sıkıntı çıkar mı?

Realtek'in Ulity yazılımı. Msconfig'den otomatik başlatmasını kapatırsan bir daha karşına çıkmayacaktır. Uygulamayı sadece el ile çalıştırabilirsin.

Realtek'in Ulity yazılımı. Msconfig'den otomatik başlatmasını kapatırsan bir daha karşına çıkmayacaktır. Uygulamayı sadece el ile çalıştırabilirsin.
Peki Realtek ayarlarında 7.1 ses var. Onu ayarlayayım mı yoksa direk programı kaldırsam olur mu? Çünkü yeni kulaklığım 7.1. Hem ses kartı hem realtekten ayarlamak saçma olur

Görev yöneticisine gir, başlangıç ayarından devre dışı bırak istediğin programı. Realtek silinir ise ses problemleri yaşarsın. Şuan güncel sürüm : 6.0.1.8125 / 18.04.2017

arkadaşlar bu bahsettiğiniz şeyi geri nasıl açarız benim kulaklık taktıgımda sormasını ıstıyorum kapatmıstım ben bunu ?

Realtek'in ulity yazılımı. MSConfig'den otomatik başlatmasını kapatırsan bir daha karşına çıkmayacaktır. Uygulamayı sadece el ile çalıştırabilirsin.

Merhabalar YouTube'da bir video izlemiştim. Kulaklık taktığımda çalışmadığı için, Realtek indirmemi söyledi ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Bilgisayara zarar verir mi?

@esraaa Realtek durduk yere indirilecek bir şey değil, kendisi bir ses yongası üreticisi. Anakartınızın ses yongasının üreticisi Realtek değilse indirmeniz mantıklı olmaz. Hoş, gerekli sürücüler bilgisayar kurulumunda zaten indirilir ama yeni bir konu açıp sisteminizin özelliklerini de yazarsanız daha kesin cevaplar alabilirsiniz.

@esraaa Realtek durduk yere indirilecek bir şey değil, kendisi bir ses yongası üreticisi. Anakartınızın ses yongasının üreticisi Realtek değilse indirmeniz mantıklı olmaz. Hoş, gerekli sürücüler bilgisayar kurulumunda zaten indirilir ama yeni bir konu açıp sisteminizin özelliklerini de yazarsanız daha kesin cevaplar alabilirsiniz.

Benim Windows High Definition Audio idi sürücüm. Ses vs mükemmel. Sonra Driver Booster ile Windows'un üst versiyonu diye Realtek yükledi. Kimi uygulamada ses yok, kiminde var, kiminde boğuk. Sonra format attım. Bir de 2+1, 5+1 vs ayarlanmıyor.

Geri
Yukarı