Realtek ses sürücüsü kaldırma ve yükleme

Evet, ses kartını seçin sonra da Realtek'i seçin.
Hocam selam, size ve bu konuda yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Realtek'i kaldırdım ve tekrar yükledim. Şu an bir sorun yok. Fakat sağ altta Realtek simgesi gözükmüyor. Oraya nasıl getirebilirim acaba?

realtek 3.png

Güncel sürücüler:

Realtek 1.png

realtek 2.png

Şimdi bir sorun fark ettim. Mikrofonun geliştirmeler kısmı yok. Nasıl açabilirim acaba? Şu kısımdan bahsediyorum.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Hocam selam, size ve bu konuda yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Realtek'i kaldırdım ve tekrar yükledim. Şu an bir sorun yok. Fakat sağ altta Realtek simgesi gözükmüyor. Oraya nasıl getirebilirim acaba?

Eki Görüntüle 989297

Güncel sürücüler:

Eki Görüntüle 989307

Eki Görüntüle 989308

Şimdi bir sorun fark ettim. Mikrofonun geliştirmeler kısmı yok. Nasıl açabilirim acaba? Şu kısımdan bahsediyorum.

Eki Görüntüle 989315

Bilgisayarınızda Realtek kontrol paneli yüklü mü? Yüklüyse onu bulup açar mısınız? Açtığınız zaman gözükmesi gerekiyor.

Geliştirme seçeneklerini açmak için yanlış hatırlamıyorsam Windows Sonic özelliğini açmak gerekiyordu. Ancak tam emin değilim. Ses kısmını biraz kurcalayin, bulursunuz.

Bilgisayarınızda Realtek kontrol paneli yüklü mü? Yüklüyse onu bulup açar mısınız? Açtığınız zaman gözükmesi gerekiyor.

Geliştirme seçeneklerini açmak için yanlış hatırlamıyorsam Windows Sonic özelliğini açmak gerekiyordu. Ancak tam emin değilim. Ses kısmını biraz kurcalayin, bulursunuz.
Hayır, Realtek kontrol paneli de yüklü değil. Sadece Asus Realtek Audio Control diye bir şey var.

Screenshot_1.png

Realtek kontrol panelinin olmaması sizin için çok sorun teşkil etmiyorsa bence fazla kurcalamayin, böyle kalsın. Yapacağıniz ayarlari Asus Realtek Audio Control'den yapin.

Realtek kontrol panelinin olmaması sizin için çok sorun teşkil etmiyorsa bence fazla kurcalamayin, böyle kalsın. Yapacağıniz ayarlari Asus Realtek Audio Control'den yapin.
Sadece gürültü tutma ve akustik eko iptali modları için istiyordum. 1-2 saat araştırdım fakat bir çözümü yok sanırım. Tek yolu eski bir sürücü yüklemek. Dediğiniz gibi uğraşmaya gerek yok sanırım. Peki bu Asus'un control uygulamasındaki şu özellikleri açsam mı sizce?

Kulaklık için:

Screenshot_1.png

Mikrofon için:

Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı