Çözüldü Realtek sürücüsü yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deadlook

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16Gb 2900mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 240Gb
Ekran kartı
Gtx 1660ti
Anakart
MSI H550m a pro
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bugün işlemcimi Ryzen 5 2600X'ten Ryzen 5 5600 yükselttim işlemciyi taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda ses gelmediğini gördüm format attım yazılım uyuşmazlıgı oldugunu düşünerek. İlk formattan sonra ses ile ilgili sıkıntım ortadan kalktı bir 1 saat kadar sıkıntısız takıldım sonra kullaklıktan dip ses gelmeye başladı ve reset attıgımda bilgisayarımda ses gene gitti. Bu süreçten sonra yazılımları kaldırdım yükledim DDU kullandım ama nafile. Ne yaptıysam Realtek düzgün yüklenmedi. Sadece ekran kartından NVIDIA outputdan ses alabiliyorum onun harici jaklardan ses gelmiyor. BIOS pilini çıkartıp biraz bekledigimde ses gene geldi ama sonra gene kullaklıktan cızırtı geldi ve sesler gitti. Reset attıgımda ise Realtek driveri geri kayboldu.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    32,5 KB · Görüntüleme: 31
  • 2.png
    2.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben de NVIDIA sürüsücünü yükleme yaparken, özel kurulumu seçip sadece ekran kartı sürücüsünü yüklüyorum. Yapacağınız şey ses sürücüsünü kaldırıp, eski sürücüyü yüklemek.

Dostum o seçenegi çokdan eledim yani uygulamadım ekran kartının driverini komple silip Realtek'i öyle kurdum ama ses yok

Vallahi bilmiyorum anakart sitesinde ki sürücüyü deneyin hocam en son olarak.
Windows'u bir kez daha yükleyin son çare.

Diğer türlü aklıma ses çipinde bir sorun olabileceği geliyor? Ses varmış birdenbire falan gitti diyorsunuz yani durduk yere gitmez dip ses gelmesi falan belki de bir arıza vardır.

Sorunu çözdüm dostlarım sanırım şu anlık bir sıkıntı yok sorun işlemcideymiş işlemciyi söktügümde yuvasına tam oturmamış ve işlemci fanına yapışmış fanı söktügümde işlemci altında yoktu önce bir nasıl ya oldum sonra fanın altına baktıgımda fan ile aşk yaşamışlar resmen 😂 şu an tekrar taktım ve sorun yok gerçekten abi 3 gündür uğraşdıgım konu şukadar basit bir şeymiş gelde kafayı yeme yardımlarınız için teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat ailesi

Diğer türlü aklıma ses çipinde bir sorun olabileceği geliyor? Ses varmış birdenbire falan gitti diyorsunuz yani durduk yere gitmez dip ses gelmesi falan belki de bir arıza vardır.

Ankaratın sitesindeki sürücüyü de denedim ama nafile eski işlemcimi geri takıp bir de öyle deneyecegim bakalım

Ben de nvidıa sürüsücünü yükleme yaparken, özel kurulumu seçip sadece ekran kartı sürücüsünü yüklüyorum. Yapacağınız şey ses sürücüsünü kaldırıp, eski sürücüyü yüklemek.

Ben de NVIDIA sürüsücünü yükleme yaparken, özel kurulumu seçip sadece ekran kartı sürücüsünü yüklüyorum. Yapacağınız şey ses sürücüsünü kaldırıp, eski sürücüyü yüklemek.

Dostum o seçenegi çokdan eledim yani uygulamadım ekran kartının driverini komple silip Realtek'i öyle kurdum ama ses yok

Sorunu çözdüm dostlarım sanırım şu anlık bir sıkıntı yok sorun işlemcideymiş işlemciyi söktügümde yuvasına tam oturmamış ve işlemci fanına yapışmış fanı söktügümde işlemci altında yoktu önce bir nasıl ya oldum sonra fanın altına baktıgımda fan ile aşk yaşamışlar resmen 😂 şu an tekrar taktım ve sorun yok gerçekten abi 3 gündür uğraşdıgım konu şukadar basit bir şeymiş gelde kafayı yeme yardımlarınız için teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat ailesi

Son düzenleme:
Çözüm
Dostum o seçenegi çokdan eledim yani uygulamadım ekran kartının driverini komple silip Realtek'i öyle kurdum ama ses yok.

Sorunu çözdüm dostlarım sanırım şu anlık bir sıkıntı yok sorun işlemcideymiş işlemciyi söktügümde yuvasına tam oturmamış ve işlemci fanına yapışmış fanı söktügümde işlemci altında yoktu önce bir nasıl ya oldum sonra fanın altına baktıgımda fan ile aşk yaşamışlar resmen 😂 şu an tekrar taktım ve sorun yok gerçekten abi 3 gündür uğraşdıgım konu şukadar basit bir şeymiş gelde kafayı yeme yardımlarınız için teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat ailesi.

Hocam işlemci oturmasa elektrik bile gelmez kasaya. Tam oturmama gibi bir şansı yok yanlış taksanız hiç çalışmaz imkansız. Doğru taksanız çalışır ama tam oturmama gibi bir şey söz konusu olamaz. O kadar diyorum. Ayrıca siz sökerken dikkatli olun pinler anakartta kalabilir yavaş yavaş yumuşatarak sökeceksiniz. Pinler koparsa gider. Bunları deneyimlemiş biri olarak söylüyorum.

Bence sorun başka bir şey de ama nerede anlamadım.

Hocam işlemci oturmasa elektrik bile gelmez kasaya. Tam oturmama gibi bir şansı yok yanlış taksanız hiç çalışmaz imkansız. Doğru taksanız çalışır ama tam oturmama gibi bir şey söz konusu olamaz. O kadar diyorum. Ayrıca siz sökerken dikkatli olun pinler anakartta kalabilir yavaş yavaş yumuşatarak sökeceksiniz. Pinler koparsa gider. Bunları deneyimlemiş biri olarak söylüyorum.

Bence sorun başka bir şey de ama nerede anlamadım.

Hocam yaptığım başka hiçbir şey yok tüm çözümleri zaten beraber eledik benim ek olarak yaptığım tek şey işlemciyi söküp tekrardan yerine oturduguna emin olmaktı ben çözdüm diyene kadar arada geçen sürede zaten sesin çokdan gitmesi gerekti ama üstüne oyuna girdim 3 defa reset attım yok sorun ortadan kalktı

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı