Çözüldü Realtek yazılımını indirdikten sonra gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kleith

Hectopat
Arama kısmına Realtek yazınca görünmüyor. Microsoft Store üzerinden Realtek Audio Console uygulamasını indirmeyi denedim, bir işe yaramadı. Açılmıyor uygulama.
Resimde gördüğünüz şekilde ASUS'un sitesinden indiriyorum.
Yaptığım şey şu;
RAR dosyasını indirme.
Setup.exe uygulamasını çalıştırma.
Realtek inince bilgisayarı yeniden başlatma.
Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Sistem:
ASUS B450M K II
GTX 1650
Ryzen 5 1600

Kulaklık: Corsair Void Elite Wireless
Kullandığım kulaklığın dahili mikrofonunu kullanıyorum. Kendi yazılımı var ama oradan mikrofon ayarı falan yapamıyorum. Realtek gerekli yani.

Dosya Ekleri

• 1628455584444.png
    1628455584444.png
    88 KB · Görüntüleme: 36
Arama kısmına Realtek yazınca görünmüyor. Microsoft Store üzerinden Realtek Audio Console uygulamasını indirmeyi denedim, bir işe yaramadı. Açılmıyor uygulama.
Resimde gördüğünüz şekilde ASUS'un sitesinden indiriyorum.
Yaptığım şey şu;
RAR dosyasını indirme.
Setup.exe uygulamasını çalıştırma.
Realtek inince bilgisayarı yeniden başlatma.
Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Sistem:
ASUS B450M k II.
GTX 1650.
Ryzen 5 1600.

Kulaklık: Corsair Void Elite Wireless.
Kullandığım kulaklığın dahili mikrofonunu kullanıyorum. Kendi yazılımı var ama oradan mikrofon ayarı falan yapamıyorum. Realtek gerekli yani.

Bununla alakalı bir sürü konu açıldı onlara bir göz atarsanız çözüme kavuşabilirsiniz belki.

Bu sürücüyü yükleyip deneyin. Daha önce işe yaramıştı.

Önceki sürücüyü DDU ile kaldırmam şart mı? Görev yöneticisinden kaldırsam olur mu?
Görev Yöneticisi üzerinde de yapabilirsiniz. Olmazsa DDU ile denersiniz.

Peki hocam teşekkürler yardım için.
Bu sürücü TUF için olan bir sürücüdür. Sizin modelde bir anakartta farklı versiyonları denemiştik. Fakat tutmamıştı. En son bu tutmuştu. Bence çok güzel bir arayüz olmuş. Bendekinden daha güzel duruyor. Sizce nasıl?
Realtek arayüz.PNG

Geri
Yukarı