Reballing için öneri

ObreuS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RTX3050 ekran kartlı yurt dışı garantili bir Acer laptopum var, geçen gün gece işlerimi bitirip kapattıktan sonra sabah açtığımda ikinci monitöre görüntü vermemeye başladı. Ekran kartını aygıt yöneticisinde görebiliyorum ancak driver yükleme yapamıyorum. İstanbul'da bir firmaya götürdüm, testler sonrası chipset değişmesi gerekiyor dediler ve 8000TL fiyat çıkardılar. Araştırmalarım sonucunda bu sorunu gecici olarak da olsa reballing yöntemi ile çözebilme ihtimalimiz varmış. Bende bu ihtimali denemek istiyorum açıcası.

İstanbul'da veya Kocaeli'de bu işi hakkıyla yapan bir firma önerebilecek var mı acaba?

Merhaba arkadaşlar, RTX3050 ekran kartlı yurt dışı garantili bir Acer laptopum var, geçen gün gece işlerimi bitirip kapattıktan sonra sabah açtığımda ikinci monitöre görüntü vermemeye başladı. Ekran kartını aygıt yöneticisinde görebiliyorum ancak driver yükleme yapamıyorum. İstanbul'da bir firmaya götürdüm, testler sonrası chipset değişmesi gerekiyor dediler ve 8000TL fiyat çıkardılar. Araştırmalarım sonucunda bu sorunu gecici olarak da olsa reballing yöntemi ile çözebilme ihtimalimiz varmış. Bende bu ihtimali denemek istiyorum açıcası.

İstanbul'da veya Kocaeli'de bu işi hakkıyla yapan bir firma önerebilecek var mı acaba?

Belki yardımcı olur.
Son iki aydır bu kanalı gözlemliyorum ve notebook onarımı konusunda güzel tavsiyeler veriyor. (Titiz çalıştığını gözlemledim. Tabii video da görünmek içinde yapıyor olabilir.)

Belki yardımcı olur.
Son iki aydır bu kanalı gözlemliyorum ve notebook onarımı konusunda güzel tavsiyeler veriyor. (Titiz çalıştığını gözlemledim. Tabii video da görünmek içinde yapıyor olabilir.)

Yorumunuz için teşekkür ederim, sakarya biraz uzak gibi ama başka yer önerisi gelmezse deneyebilirim. Bence forumda İstanbul'da olup, bu tarz işlem yapan yerlerden memnun olan birisi vardır :)

Parçanın kendisi arızalı ise reballing işe yaramaz, reballing sadece çipi anakarta bağlayan lehim toplarının yenilenmesi, çip tamiri değil sonuçta.

Chipset arızalı dediler, chipset arızalı olsa aygıt yöneticinde ürünün marka modeline kadar görünmez diye düşünüyorum, örnek veriyorum lehim toplarından bir tanesi koptuysa bunu tekrar düzelttiklerinde çalışmasına devam edebilir. Tabii ki bu söylediklerimin hepsi varsayım, 8000TL masrafı yaptırmayacağım için kurtarabilir miyiz kısmındayım şimdi :) Ayrıca araştırdığım kadarıyla chipsetin arızalı olup olmadığını test edebilecek bir ekipman yok (Bu konuda emin değilim).

Yani kimsenin günahını almak istemem ama verilen fiyat çok kontrol edilmeden verilmiş bir fiyat gibi geldi, sonuçta 8000TL bir anakart parası. Önce reballing, düzelme olmazsa chip değişimi, yine düzelme olmazsa anakart değişimi yapacaklardı diye düşünüyorum.

Ben eski laptoplarımda saç kurutma makinesi ile çipi ısıtıp bir süre daha kullanabilmiştim. Bu şekilde şansını denemek istersen ve sonucunda düzelirse reballingin çözüm olabileceği sonucu çıkarılabilir.

Bu işlerde öpmeden bırakmazlar zaten, 8000 ile niyeti de bozmuşlar. 🙂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı