Reballing Nedir? Neden Pek Önermiyorum?

6 yıldır termal macunu yenilenmeyen i3 5005U'lu, HD Graphics 5500'lü dizüstü bilgisayarım testlerde 60 derece civarında geziyor. Umarım bir süre daha bu ısılarda gezer. Yoksa işimiz var gibi.

ABD'de yaşan bir insan 3000 para verdiğinde daha piyasaya çıkmamış, 300 Hz ekranlı, 10. nesil işlemcili, RTX 2080 Super işlemcili Zephyrus S15 alabiliyorken neden ben aynı cihaza 30.000 para vermek zorundayım diye insanın bir durup düşünmesi lazım değil mi? Neyse... Boşver...
Şurası aslında her şeyin özeti de durup düşünmesini bilene. Göz önünde olanı görmeyip peri masalında yaşayanların en kısa sürede uyanıp gerçeği görmesi dileğiyle :)

Konuya ek olarak iş için üretilen cihazların, alınıp oyun makinesiymiş gibi her oyunu oynadıklarında ortalama ömürleri genelde 5 sene oluyor. 5 sene sonra harici GPU dan görüntü alamıyorum konuları technopatı coşturuyor 😁

Otomobillerdeki gibi cihaz kapasa bile belli bir sıcaklığa inene kadar fan çalıştırsa keşke bu cihazlar da. Bende yıllardır PS 3 ve 4 kullanmış birisi olarak dikkat etmeme rağmen bir anlık öfkeyle Power butonuna abanarak kapattığım olmuyor değil :)

Yeni konular

Geri
Yukarı