Reballing yaptırmak mantıklı mı?

baran6355

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 480 8 GB. Çipset arızası olduğunu öğrendim bugün. Bilgisayarcı 700 TL'ye Reballing yapabiliriz ama başarısız olma ihtimali var dedi. Aynı bilgisayarcıda RX590 var temiz, 2.500 fiyat verdi. Sizce reballing yaptırmalı mıyım yoksa direkt ekran kartını mı alayım? Ve son sorum Reballing kısa vadeli bir çözüm mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Reballing işlemi fabrikasyon kalitesinde olmadığı için ortalama olarak kartın ömrünün yarısı kadar garanti vadedilir. Yani siz kartı 5 sene kullanıp arıza yaşadıysanız ortalama 2-3 yıl gider derler yani pek kısa vadeli sayılmaz. Ekran kartı için iyi sayılabilecek bir fiyat vermiş, bütçeniz varsa alın bence.

Reballing iyi ve düzgün şekilde yapılırsa uzun ömürlü olur. Kısa vadeli çözüm çipi ısıtma yöntemi. Bilgisayarcın sana çipi ısıtıp da verebilir yani bilemezsin. Bilgisayarcının işçiliğine ve kendisine güveniyorsan yaptırabilirsin.

RX 590 Sapphire marka ise almayın bence. Ben 1650S MSI marka kullanıyorum ve memnunum. Hepsi burada vb yerlerden 1650S bulup alın bence. Fiyat kovalayın ve ucuz fiyat arayın, ben olsam öyle yapardım.

Tamircilere güven olmaz. Güvenilir bir tamirci bulduysan sıkıntı yok.

Geri
Yukarı