Çözüldü "Reboot and select proper boot device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Anladım hocam. Elinizde kurulum USB'si varsa hazır olsun. PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. BIOS resetlenmiş olacaktır. Daha sonra ilk önce onarmaya çalışın. Olmaz ise format atmayı deneyin.
Sisteminiz nedir? Diski de fiziksel olarak kontrol edin. Kabloları da çıkmış olabilir.

Sisteminiz nedir? Diski de fiziksel olarak kontrol edin. Kabloları da çıkmış olabilir.

Gigabyte B450 sh.
R5 2600.
RX 580.
16 GB bellek.
480 GB SSD.
Disk bağlantısını kontrol ettim problem yok. Şöyle bir yazı çıkıyor bilgisayarı açınca. Öncesinde de BIOS'a girmiyor her ne yapsam da.

Dosya Ekleri

• IMG_20211021_165525.jpg
    IMG_20211021_165525.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 88
Anladım hocam. Elinizde kurulum USB'si varsa hazır olsun. PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. BIOS resetlenmiş olacaktır. Daha sonra ilk önce onarmaya çalışın. Olmaz ise format atmayı deneyin.

Çözüm
Maalesef kurulum USB'si yok elimde. Yine de Bios pilini çıkarmalı mıyım?

Boot menüyü kontrol edin. Boot Manager varsa onu seçip deneyin. Yoksa Boot olmaz. Format gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı