Reboot and Select Proper Boot Device Sorunu

İsog3n

Kilopat
Birkaç gündür bu hatayı alıyorum: Reboot and Select Proper Boot Device . Yalnız Power tuşuna basıp tekrar açtığımda ise bu hata mesajı çıkmıyor BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya alıyorum ve F10'la kaydediyorum ancak bir gün sonra tekrar açtığımda ise aynı hata ile karşılaşıp PC'yi kapatıyor ve tekrar açıyorum. Bu sefer de Windows açılıyor BIOS'ta neden kaydetmiyor ayarları yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim Uefi hatta markasını da yazayım Asus M5 A97 R2.0 anakart
amd fx 6300 işlemci gtx 750 ti ekran kartı 8 gb ram var.Vatandan yeni yaptım bu sistemi..Ne olduysa biosu update sonrası oldu.İlk olarak açılmıyordu pc fişi çekip tekrar taktığımda ise açılıyordu.Sonra aldığım yer olan Vatan a geri götürdüm.Ordaki arkadaş da aynı şekilde update etti ve bir sıkıntı göremedik pc de. Sonra eve geldim tekrar çalıştırdım bu sefer de ekrana Reboot and select proper boot device uyarısı çıkıyor pc yi ilk açtığım zaman.Ara sıra mouse ve klavyeyi de görmüyor.Kasayı açtım hani kablolarından bir sıkıntı var mı diye ama yoktu.İşletim sistemi ssd ye kurulu kingston 120 gb lık olan.Bir arkadaş ssd bozuk git teknik servise ver dedi ama dediğim gibi pc ikinci kez açtığım da açılıyor ve daha 1 aylık bir sistem.

Bu arada yazdığın çözümleri yapıp kaydettim ama ertesi gun yine aynı hata çıkıyor.Artı reboot yazısı çıkarken ctrl+alt+del tuşuna basınca da windows açılıyor hemen.

Bu arada bahsettiğin windows boot manager yazısını da bios ta göremedim boot seçeneklerinde işletim sistemi kurulu olan ssd ve dvd-rom var ssd yi ilk sıraya alıyorum ama dediğim ertesi gün aynı sorun devam ediyor.

B

Arkadaşlar çözüm veya önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı