Windows 8.1 Reboot and select proper boot device sorunu

Emre12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugun asus laptobum kargodan geldi ve dvdye kurduğum w8.1 pro update 1i yükledim driverlerınıda yükledikten sonra ksmpico ile güncelleştirince yeniden başlatırken başlıktaki hatayı aldım. Biostan ilk seçenek harddisk ama yine bu hatayı veriyor çıldırmak üzereyim. 2. kez temiz kurulum yapıp denedim yine ksmpicoyu çalıştırıp yeniden başlatınca bu hata geldi. Bilgisayarda sorun olabilir mi eğer var derseniz direk iade etmeyi düşünüyorum. :mad:

Hard diskle ilgili bir sorun var. Tekrar formatlamayı deneyin. Windowsu kurar kurmaz HDTune ile bir tarama yapın ve S.M.A.R.T değerlerini kontrol edin. Muhtemelen Interface CRC Error Count kısmında uyarı olacaktır. Diğer kısımların durumuna da bakın.

Bir de kullandığınız iso orijinal değil mi? Kalıp dosyasında oynama yapıldıysa bu sorun karşına çıkabilir. Onun dışında bir de güncellemeyi DVDden değil internet üzerinden yapmayı deneyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı