Çözüldü "Reboot and Select proper Boot device" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whyGhosT

Kilopat
Harddiskimde format öncesi hiçbir sorun yoktu. Ta format atana kadar. Format attıktan sonra harddiskim bazen hata veriyor. Bilgisayar kitleniyor ve ses geliyor. Sonra yeniden başlattığımda "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot Device and press a key" hatasıyla karşılaşıyorum. Ama harddiski bağlayan kabloyu (kırmızı) 5 dakika çekip bekledikten sonra tekrar taktığımda bilgisayarım çalışmaya devam ediyor. Bunun çözümü var mı? Kaç kere format attım. BIOS'u güncelledim fayda yok. Harddiski değiştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD bağlamanızı yarayan o dediğiniz kırmızı SATA kablosunu yenisini alıp değiştirin. Eğer hâla aynı sorunu yaşarsanız HDD kaynaklı bir sorun olabilir.
O hatayı verince bir süre hard disk görünmüyor. Boot ayarlarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonra kabloyu çıkarıp 5-10 dakika bekleyince tekrar takınca düzeliyor nasıl bir durum anlamadım. BIOS'u güncelledim yine geçmedi.
Böyle bir sorun bendede vardı.Format attıktan sonra düzeldi
O hatayı verince bir süre hard disk görünmüyor. Boot ayarlarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonra kabloyu çıkarıp 5-10 dakika bekleyince tekrar takınca düzeliyor nasıl bir durum anlamadım. BIOS'u güncelledim yine geçmedi.
Bilgisayarı aça biliyorsan HDD Sentinel'diye program var onu indir.HDD Sağlığını analiz eden bir programdır.Varsa sorun HDD de olacaktır

Son düzenleme:
Tamam. En kısa sürede size atacağım şu anda bilgisayarın yanında değilim.
Sanırım harddiski değiştireceğim yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı