Reboot and Select proper Boot device

Tamam kardeşim Allah senden razı olsun. HDD Tune ile testleri yapıyorum. Error Scan ile Quick Scan seçeneğini seçiyorum. Daha sonra test ediyorum. Sorun çıkmıyor hepsi yeşil yanıyor ama Quick Scan seçeneğini seçmeden tarattığım zaman ise belli bir yerde takılıyor.

Quick scan işaretlemeden yapman lazım. Donuyorsa hdd problemi de olabilir. Donduktan sonra ilerlemiyor kilitleniyorsa bilgisayar, farklı sata slotuna tak HDD'yi tekrar dene.
_____
Realtek sürücülerini güncelle, Raid sürücülerini ya güncelle yada kaldır, Asus araçlarını kaldır, Deamontools güncelle, Via sürünü güncelle(günceli varsa), Nvidia ekran kartın varsa güncelle, PS/2 bölümünde fare kullanıyorsan usb fare alırsan iyi olur.
Virüs bulaşmış adware cinsinden. Malwarebyte yükle tara ve sil.
Virüsleri sildikten sonra şu rapor sonucunu paylaşın;
Herdprotect txt Raporu Oluşturma (Resimli anlatım)

10-Aralýk-2014_19-01.png

Quick scan seçeneğini işaretlemeden yaptım zaten birazcık gitti daha sonra yeşilden sonra iki tane kırmızı renk geldi. Ondan sonra daha da devam etmedi. Zaten hardiskin slotunu değiştirdim. Örnek veriyorum Sata 1' deydi. Ben onu Sata 5' e aldım.

HDD Tune' de Health kısmında böyle birşey var ?

Ben senelerdir IDE modunda kullaniyormusum hardiski, suanda IDE modundan AHCI moduna aldim bir sıkıntı olur mu ? Anakartım ASUS P5Q SE2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır sorun orada işte Windows 8 logosu geliyor. Daha sonra tam içine girecekken mavi ekran veriyor. Bu AHCI modu ne işe yarıyor?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı