Recep Abi Gibi Biri Olmak İstiyorum

• Konuyu başlatan Erdem Alsırt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu da Recep Baltaş'tan bahsettiğimiz için Recep Baltaş diyoruz. Yine işinde usta kişiler mevcut.

Konu da Recep Baltaş'tan bahsettiğimiz için Recep Baltaş diyoruz. Yine işinde usta kişiler mevcut.
Fakat şunuda farkedebilirsiniz ki recep abi benden büyüktür belki ama 18 veya 24 yaş cıvarında biri ve yaşından baya ileri düzey işleri bilen biri olduğu için onu takdir ediyorum :D

Valla ben öğrenebildiklerim ve anlayabildiklerim şeyler:
Her laptopta mxm slotu olmaması söz konusu!
Yani gamer türü olmayan gelişmiş olmayan laptoplarda mxm slotu olmadığından ekran kartı değiştirilemez ve ekran kartı anakarta sabittir ve hiçbirşekilde çıkarılamaz çünkü ısı ile anakarta monte edilmiştir...

Ve mxm slotu olan laptoplara uygun işlemci bulup onları takmayı biliyorum ve ekran kartı için mxm slotu var ise onları takabiliyorum.

Format atmayı zaten niye anlatayim ki benim için bebek oyuncağı kadar kolay ama yinede anlatayim:

1. İşletim sistemi şuanda tavsiyemiz windows 8.1 preview'in full sürümünü technopatnet forum üzerinden indirin 32-bit veya 64-bit işletim sisteminiz hangisi bit destekliyorsa o windows 8.1 bit versiyonunu seçmelisiniz ve dosyayı torrent ile indirmenizi öneririz çünkü torrentler çok hızlı (seriallerini bir yere not edin)

2.Windows 8.1 iso kalıbını indirdikten sonra bunun için sizlere poweriso öneririz poweriso ile windows 8.1 iso kalıbını poweriso ile açıp DVD'ye yazdırabilirsiniz.

3.Yazdırma işlemi tamamlandıktan sonra elbette çok basit bir konuya giriyoruz elbette windows 8.1 işletim sistemini yazdırmış olduğunuz dvd'yi bilgisayarınıza takın ve taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatı başlattıktan sonra boot menüsü gelecektir enterlayin ama bazı biligsayarlarda boot açılmayabiliyor bunun için f12 tuşuna basarak menüyü açın ve menüden CD/DVD player gibi bir yazıya rastlayacaksınız o yazıyı seçin ve enterlayin sonra boot menüsü büyük ihtimal açılacaktır sonra enter tuşuna basarak işletim sistemi yolculuğumuza devam edelim :D

Şimdi sıra bilgisayar parçaları ile kasa kurulumuna geldi bildiğim kadarını yazacağım:

Önce anakartı kutusunda çıkartıyoruz elbette

İşlemciyi çıkartıp takıyoruz elbette anakartın üstünde plastik koruma parçası varsa çok önemli çünkü işlemcinin pinlerinin yamulmasını önlüyor sıradan bir parça gibi gözüksede onu çıkartmamalıyız...

İşlemciyi uygun şekilde takın işlemciye yakından baktığınızda 4 köşelerinde şekiller fark edeceksiniz ve anakarta baktığınızda anakartın işlemci girişinde belli şekiller var işlemcinin ve bunu düzgün takmakta size çok yardımcı oluyor örneğin işlemcinin sol köşesinde üçgen var üçgeni üçgen gelecek kısma yerleştirin fakat nazikçe ve sonra şalterlerini kapatın :D

Şimdi sıra fanı kurmaya geldi...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumda olan herkes onları öğreniyor. :D Recep Baltaşın özel güçleri var. :cool:

Bu forumda olan herkes onları öğreniyor. :D Recep Baltaş'ın özel güçleri var. :cool:
Hiç emin olmayın. :D
Ben zaten Technopat'ı daha yeni buldum. 2 haftalık takipçisiyim yeniyim az bilgili olmam gayet normal ben yıllarca takip edeceğim bakalım Erdem Baltaş kimmiş. :D

Fotoğrafımda bu:
536241_218120848351027_1294482878_n.jpg

Recep Baltaş kadar bilgili olduğum zamanları tahmin edin zaten yakışıklı biriyim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç emin olmayın :D
Ben zaten technopatı daha yeni buldum 2 haftalık takipçisiyim yeniiyim az bilgili olmam gayet normal ben yıllarca takip edeceğim bakalım erdem baltaş kimmiş :DDDD

Önce bir yazım kurallarını öğrensen. :D Başlangıç için onları yap. :like:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı