Recep Abi Gibi Biri Olmak İstiyorum

• Konuyu başlatan Erdem Alsırt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Ben de çok şey bilmiyorum"diyordum ama bilmiyordum. Bu foruma bilgisayar montaj videosu ararken buldum. İlk Recep abi ile Eray abinin 4 bölümlük serisini izledim sonra technopatı buldum. Tüm Videoları izlemek istedim denedim çoğunu izleyip bilgi sahibi oldum. Sonra bu forumda takılmaya başladım. Facebook hesabımla takıldım okudum. Resimlere baktım. Hala devam ediyorum ve çok memnunum. Xp'den kurtuldum. Windows 8'e geçtim çok mutluyum. Çok teşekkür ederim Recep abi.

Valla ben öğrenebildiklerim ve anlayabildiklerim şeyler:
Her laptopta mxm slotu olmaması söz konusu!
Yani gamer türü olmayan gelişmiş olmayan laptoplarda mxm slotu olmadığından ekran kartı değiştirilemez ve ekran kartı anakarta sabittir ve hiçbirşekilde çıkarılamaz çünkü ısı ile anakarta monte edilmiştir...

Ve mxm slotu olan laptoplara uygun işlemci bulup onları takmayı biliyorum ve ekran kartı için mxm slotu var ise onları takabiliyorum.

Format atmayı zaten niye anlatayim ki benim için bebek oyuncağı kadar kolay ama yinede anlatayim:

1. İşletim sistemi şuanda tavsiyemiz windows 8.1 preview'in full sürümünü technopatnet forum üzerinden indirin 32-bit veya 64-bit işletim sisteminiz hangisi bit destekliyorsa o windows 8.1 bit versiyonunu seçmelisiniz ve dosyayı torrent ile indirmenizi öneririz çünkü torrentler çok hızlı (seriallerini bir yere not edin)

2.Windows 8.1 iso kalıbını indirdikten sonra bunun için sizlere poweriso öneririz poweriso ile windows 8.1 iso kalıbını poweriso ile açıp DVD'ye yazdırabilirsiniz.

3.Yazdırma işlemi tamamlandıktan sonra elbette çok basit bir konuya giriyoruz elbette windows 8.1 işletim sistemini yazdırmış olduğunuz dvd'yi bilgisayarınıza takın ve taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatı başlattıktan sonra boot menüsü gelecektir enterlayin ama bazı biligsayarlarda boot açılmayabiliyor bunun için f12 tuşuna basarak menüyü açın ve menüden CD/DVD player gibi bir yazıya rastlayacaksınız o yazıyı seçin ve enterlayin sonra boot menüsü büyük ihtimal açılacaktır sonra enter tuşuna basarak işletim sistemi yolculuğumuza devam edelim :D

Şimdi sıra bilgisayar parçaları ile kasa kurulumuna geldi bildiğim kadarını yazacağım:

Önce anakartı kutusunda çıkartıyoruz elbette

İşlemciyi çıkartıp takıyoruz elbette anakartın üstünde plastik koruma parçası varsa çok önemli çünkü işlemcinin pinlerinin yamulmasını önlüyor sıradan bir parça gibi gözüksede onu çıkartmamalıyız...

İşlemciyi uygun şekilde takın işlemciye yakından baktığınızda 4 köşelerinde şekiller fark edeceksiniz ve anakarta baktığınızda anakartın işlemci girişinde belli şekiller var işlemcinin ve bunu düzgün takmakta size çok yardımcı oluyor örneğin işlemcinin sol köşesinde üçgen var üçgeni üçgen gelecek kısma yerleştirin fakat nazikçe ve sonra şalterlerini kapatın :D

Şimdi sıra fanı kurmaya geldi...

Sadece bunları biliyorsan, daha 500 fırın ekmek yemen lazım. Yenilikçi olmaya çalış. Araştır, oku ve bu forumdan sakın kopma. :)

Hiçbir zaman tam olarak öğrenemeyeceğinin garantisini veriyorum sana. Bu sektörün terzilikten bir farkı var. Yenilikler ile dolu bir sektör bu.
Sürekli olarak öğrenme durumunda olacaksın. Yeni çıkan haberleri takip etmelisin.

Ben 16 yaşındayım, sanırsam 2 sene oluyor foruma geleli. Oldukça çok şey öğrendim burada.
Doğru şeyler öğrendim, çöp forumlarda bilmeden sallayanlardan bir farkım oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı