Recep Baltaş bu kadar bilgiyi nereden öğrendi?

Az önce bir arkadaşımın (Eray Ant), arkadaşının ( Ender), arkadaşının (tanımadığım biri) bilgisayarını ücretsiz tamir edip teslim ettim onca işin arasında. Neden ? Tecrübe edinmek için. Ücretsiz bilgisayar tamir ettiğim için bana aptal gözüyle bakanların sıra kendi bilgisayarlarına gelince ücret almadan yapmamı istemeleri ayrı bir komik.

Bi ara vakit bulursam kapsamlı yazarım gençler ama işin özü merak, okumak, araştırmak. Bunu yaparken de İngilizce şart! Bir de yanına dünya görüşün oluşacak.

//Sosyal'i açınca doğrudan bu konuyu gördüm. Diğer konulara da cevap vericem beni etiketlemiş olduğunuz. Tabi etiketlemeyi adımı etiket kısmına eklemekten ibaret sanan arkadaşlar var. O konular için bana bildirim gelmiyor, bilginize. @İsim Soyisim ile etiketleyebilirsiniz.
Tamamen merak. Ben daha kısayolu silince programın kalktığını sandığım zamanlar bir bilgisayarım oldu ve 1 sene içerisinde bilgisayar öğretmenimin bilgisayarını hackledim.

Bir işte ilerlemek sabır ister. Araştırma ister. Okuma ister. Tecrübe ister. Dil ister. Merak ister. Azim ister. Bir işe başlarken kimse bir şey bilmez ama zamanla ilerler. Recep Bey kim bilir bir bilgiyi öğrenmek için kaç tane makale okudu. Doğrusunu öğrenmek için kaç tane site dolaştı. Yapamadığı şeyleri öğrenmek için ne kadar uğraştı kim bilir. Ben de aynı durumdayım bilmediğim şeyleri öğrenmek için uğraşıyorum. Okuyorum , deniyorum yapamazsam yine soruyorum araştırmaya devam ediyorum. Kısacası bu iş için okumak, araştırmak, uygulamak bunları sürekli yaparsan bir süre sonra bir noktaya gelirsin. Sonrası zaten daha kolay olacaktır.

Eğitim alabileceği bir çok kurum var. @Autistic Boy yaşadığın şehirde belediyenin ücretsiz bilgisayar kursları oluyor. İstanbul 'da yaşıyorsan İSMEK var. İyi kursları var. Bir araştırmanı öneririm.

Önemli olan yetenek. Biraz da bu işlere meraklı olacaksınız. Ben videolarını izliyorum eskiden mesala bir sistem nasıl toplanır bilmezdim. Uyumlu uyumsuz bunu öğrendim bu siteden. Bu bir artıdır benim için ve bende bilgisayar tamir etmeyi severim ücretsiz olarak. Zevk alıyorum ve olmazsa olmaz ingilizce. Pek bilmesem de kavramları az çok anlayabiliyorum. Forum sitelerinide takip etmeyi severim.
Bir recep baltaş kolay yetişmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş Peki üstadım İngilizceyi nasıl öğrendin? Özel bir dersmi aldın bildiğim kadarıyla sürekli İngilizce film izlemek, okul yönetimine baskı yapıp dil bölümü açtırmak dışında bir eğitim aldın mı? Bildiğim kadarıyla Almanca Öğretmenliğini bitirdin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi Bilgisayar mühendisiliği (üniversitesini okumuş) olsaydın, sana ne gibi artılar sağlardı ?

Programlama bilirdim. Şu an programlama bilmiyorum.

Daha derslerimi yapmaktan bile üşenen biriyim. Bunları bile nasıl yapim bilmiyorum. Hem kitap okumayan biriyim bu kitaplarda içeren bilgileri internetten bulamaz mıyım?

Ben de ödevlerimi çoğunlukla yapmaz ve derslere çalışmadan giderdim. Ama merak ettiğim konu için araştırmak ve okumak zevkli.

@Recep Baltaş Peki üstadım İngilizceyi nasıl öğrendin? Özel bir dersmi aldın bildiğim kadarıyla sürekli İngilizce film izlemek, okul yönetimine baskı yapıp dil bölümü açtırmak dışında bir eğitim aldın mı? Bildiğim kadarıyla Almanca Öğretmenliğini bitirdin.

İngilizceyi tamamen okulda öğrendim. Ama okul dışında İngilizce film izledim bol bol. İngilizce'yi de çok seviyorum. Daha doğrusu dilleri ve dil öğrenmeyi de seven biriyim. Arapça, Rusça, İspanyolca... İnsanın aksanını baştan aşağıya değiştiren dilleri öğrenme hazzı var bende.

İngilizceyi tamamen okulda öğrendim. Ama okul dışında İngilizce film izledim bol bol. İngilizce'yi de çok seviyorum. Daha doğrusu dilleri ve dil öğrenmeyi de seven biriyim. Arapça, Rusça, İspanyolca... İnsanın aksanını baştan aşağıya değiştiren dilleri öğrenme hazzı var bende.

Genelde sorduğum herkez okul yıllarında öğrendiğini söylüyor. Daha etkili oluyor. Ticaret lisesi ve İİBF İktisat Mezunuyum dolayısıyla benim öyle bir şansım olmadı. Kursa gitmek için de vakit ayıramıyorum Malum Müşavirlik sınavları Offf off :)

Geri
Yukarı