Recep Baltaş nasıl bu kadar değişti?

Kısaca ve öz. Para sayesinde 🤠

İmkanların artıyor sonuçta.

Para yoksa bisiklete binemezsin, spor salonuna yazılamazsın.

Doktora gidemezsin, ilaç alamazsın ve ameliyat olamazsın.
Şu yorumuna kızanlar gerçekten hayat hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Aldığın en ufak ilaçtan bile fark çıkıyor, duruma göre ameliyata da para kesiyorlar.
Anne babanın yanında yaşamak ve elinin sıcak sudan soğuk suya değmemesi, ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünmemek gerçekten çok güzel.

Şu yorumuna kızanlar gerçekten hayat hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Aldığın en ufak ilaçtan bile fark çıkıyor, duruma göre ameliyata da para kesiyorlar.
Anne babanın yanında yaşamak ve elinin sıcak sudan soğuk suya değmemesi, ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünmemek gerçekten çok güzel.

Ameliyatımı da Şişli Etfal'de oldum. Sadece 15 gün kör bir şekilde beklememek için ameliyata girecek doktorun özel muayenehanesine gidip 2007'de 100 TL para vermiştik. Bugünün 500 TL'si gibi düşünebilirsiniz.

Evet, para önemli ama her şeyi paraya bağlayıp kendinizi salarsanız kötü bir sarmala girersiniz.

Ameliyatımı da Şişli Etfal'de oldum. Sadece 15 gün kör bir şekilde beklememek için ameliyata girecek doktorun özel muayenehanesine gidip 2007'de 100 TL para vermiştik. Bugünün 500 TL'si gibi düşünebilirsiniz.

Evet, para önemli ama her şeyi paraya bağlayıp kendinizi salarsanız kötü bir sarmala girersiniz.

Çoğu hastanede artık yattığın yatağa bile para alıyorlar ama 🤠

Para da önemli, onu kullanmasını bilmek de🤠

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor, düzenli ve sağlıklı beslenme ile herkes kolayca değişim geçirebilir. Bu değişim en çok kilolu ya da obez kişilerin zayıflaması ya da zayıf, orta kilolu birinin aşırı kilo alıp şişmesi ile fark edilir. Örneğin ben 80-85 kg arası takılan biriyim. Bu kilo arasındaki değişimlerim dış görünüş olarak aman aman fark etmiyor. Dolayısıyla dikkat de çekmiyor.

Breaking Bad ve El Camino izleyenler bilir. Todd'un değişimi yüzünden filmden midem bulandı biraz.

Eki Görüntüle 748149

2. Sezon 13. bölümdeyim tanıyamadım. Merak ettim şimdi. :)

Almanca öğretmeni olmak yerine teknolojiye yönelik alanlarda çalışmayı tercih ettiren şey neydi? Birinin akıl vermesi üzerine mi gerçekleşti, yoksa okurken planladığınız bir şey miydi? Zaten ilginiz varmış ama iki alan arasında teknolojiyi tercih ettiren o ilk kıvılcımı merak ettim.

Son düzenleme:
Almanca öğretmeni olmak yerine teknolojiye yönelik alanlarda çalışmayı tercih ettiren şey neydi? Birinin akıl vermesi üzerine mi gerçekleşti, yoksa okurken planladığınız bir şey miydi? İki alan arasında teknolojiyi tercih ettiren o ilk kıvılcımı merak ettim.

Birden çok olay var ama kısa bir özet şu şekilde:
  • 1996'da Rize'den İstanbul'a geldik.
  • Annem hiçbir zaman dışarıya çıkıp başıboş bir çocuk olmamı istemediği için beni evde tutacak bir yöntem arayışına girdi.
  • 1100$ gibi bir para verip bir tane Celeron 466 işlemcili Casper bilgisayar aldık. Öncesinde de bilgisayarlara karşı bir ilgim vardı.
  • Hem PCNet hem de CHIP dergisini neredeyse her ay alıp okurdum.
  • CHIP ile yoluma devam ettim.
  • Okulda da Dil bölümüne geçtim.
  • Sınava girip İngilizce bölümleri kazanamayınca Almanca bölümüne yerleştim.
  • CHIP Online forumda takılırken bir gün mesaj geldi. CHIP'te staja başladım ve Alman CHIP'ten gelen makaleleri Almanca'dan Türkçe'ye tercüme etmeye başladım. 2009'da mezun oldum ve kadrolu bir CHIP çalışanı idim.
  • Sonra 10 ay ASUS ve son olarak da Technopat.NET!

Konu dışı olacak ama bir tek Recep Baltaş'a benzeten ben miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1.png

Geri
Yukarı