Çözüldü Recep Baltaş Neden Sapphire Önermiyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
18 gün sonra burada 10. yılımı dolduracağım. 10 yıl. Önce bunun üstünde biraz düşünün.

Düşündüyseniz konuya geçelim.

Bu 10 sene zarfında en çok sorun yaşayanlar AMD ekran kartı sahipleri oldu. AMD içinde de en çok Sapphire kullananlar sorun yaşadı. Sosyal, 5700 serisi ile siyah ekran alanlarla dolu. Biraz vakit geçirince görürsünüz. En yakın örneği buydu mesela, 3 gün önce:

Sapphire Pulse 5500XT 8 GB kullanıcısı olarak 3, 5 ayı geride bıraktım. Güzel anlaşıyoruz, bu kartı önerdiğim de oldu. Alıp da sorun yaşayanlar olursa beni anında etiketleyin geleceğim!

@Recep Baltaş meydan okumuyorum yanlış anlaşılmasın aman. 😄

3, 5 ay bir şey değil ki hatta Salawdaha sanırım yanlış hatırlamıyorsam SDN'de RX 580 kullanıyorken kesinlikle sorun yaşayacaksın demiştim ama "kartı değiştiririm" falan diyordu yanlış hatırlamıyorsam hatta zamanında 1660 vs RX 590 ile alakalı bir konu açmıştım RX 590'a oy vermişti. :D Ama şu an sorun yaşıyor artık AMD karta pek bulaşacağını sanmıyorum o da bir süre sorunsuz kullandı şu an 3.5 ay kısa ama 6 ay falan olsa artık şu sorunları özellikle yaşama ihtimalin var. :D

Ekran Alıntısı.PNG

EDİT: 8 GB modelinin fiyatı çok çok çok daha iyi olan 1660 Super'e yakın. :D

3, 5 ay bir şey değil ki hatta salawdaha sanırım yanlış hatırlamıyorsam Sdn'de RX 580 kullanıyorken kesinlikle sorun yaşayacaksın demiştim ama "kartı değiştiririm" falan diyordu yanlış hatırlamıyorsam hatta zamanında 1660 vs RX 590 ile alakalı bir konu açmıştım RX 590'a oy vermişti. :D ama şu an sorun yaşıyor artık AMD karta pek bulaşacağını sanmıyorum o da bir süre sorunsuz kullandı şu an 3.5 ay kısa ama 6 ay falan olsa artık şu sorunları özellikle yaşama ihtimalin var. :D.
Eki Görüntüle 625405

Kesinlikle hatalı hamlemi o zaman yapmışım sanırım fiyatı beni etkilemişti biraz daha araştırdıktan sonra zaten pişman oldum.

Adam kaç kez açıkladı önermediğini. Kaç kez teknoloji yobazlarıyla kavga etti. Kaç tane konu açtı önermiyorum diye. Yine de o bazı yobazlar "hayer abe onların diyişiyle safary daha iy abe" demeyi bırakmadı. Adam da bıktı artık açıklamaktan. Hâla diretiyorlar. @Recep Baltaş'dan daha mı iyi bilecekler? Tabii ki de hayır. Artık stekrar söylüyorum bazı kişiler yobazlık yapmaya devam ediyor. O yobazlarla uğraşmayın gitsinler Sapphire alsınlar da iki gün sonra siyah ekranı yesinler :D. Müstahak onlara :D . @Recep Baltaş.

@267345 bunun farkındayım. 3,5 ay tabii ki kısa ama 5600XT/5700/5700XT kullanıcılarından sorun yaşayanlar ilk haftadan itibaren hayattan bezince kendimi rahat kısma koyuyorum. Bilmiyorum daha önce söyledim mi ben satın almadan önce nereye sorsam "RX580 al RX590 al" diyorlardı Nvidia mecbur eliyordum çünkü o zamanlar 4GB VRAM'li 1650 Super ihtiyacım olan kart değildi ve 1660 Super bütçemin üzerindeydi (RAM, NVMe yükseltmelerine de ayırdığım için). 5500XT yerin dibine sokuyorlardı RX 580/590 karşısında. 500 serisi fanatikleri yerine kendi mantığıma yatana gittim sonucu biliyorsun.

Sapphire zaten aklımda yoktu ama baktım Reddit'te iyi, güzel dediler Technopat'a üye değildim. Aldım gitti. Şimdilik en fazla durum değerlendirmesi yaparım. Zamanla Sapphire kaynaklı sorunlar yaşarsam paylaşırım. RX590 konusuna girmiyorum o konuda herkesin düşüncesi aynı. 😁

Sapphire Pulse 5500XT 8GB kullanıcısı olarak 3,5 ayı geride bıraktım. Güzel anlaşıyoruz, bu kartı önerdiğim de oldu. Alıp da sorun yaşayanlar olursa beni anında etiketleyin geleceğim!

@Recep Baltaş meydan okumuyorum yanlış anlaşılmasın aman. 😄
Ben de 3.5 aydır aynı kartın 4GB'ını kullanıyorum, bende de henüz bir şey yok bekliyorum hala :D

Adam kaç kez açıkladı önermediğini. Kaç kez teknoloji yobazlarıyla kavga etti. Kaç tane konu açtı önermiyorum diye. Yine de o bazı yobazlar "hayer abe onların diyişiyle safary daha iy abe" demeyi bırakmadı. Adam da bıktı artık açıklamaktan. Hâla diretiyorlar. @Recep Baltaş'dan daha mı iyi bilecekler? Tabii ki de hayır. Artık stekrar söylüyorum bazı kişiler yobazlık yapmaya devam ediyor. O yobazlarla uğraşmayın gitsinler Sapphire alsınlar da iki gün sonra siyah ekranı yesinler :D. Müstahak onlara :D . @Recep Baltaş.

Ben ilk defa görüyorum bunu. Herkese de Sapphire önerirdim bir daha da önermeyi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı