Recep Baltaş'ın tweeti ne anlama geliyor?

Dolar her ne kadar resmi olarak 19.4 TL olsa da Kapalıçarşı'da 20.50'den alınıp 21'den satılıyor. Resmi kurun bir önemi kalmadığı için piyasa kuru baz alınarak ithalat yapılacak.
İthalat ihracat yapan firmalar çoktandır resmi kuru bıraktı zaten. Hani şu ekran kartı almayın videosu vardı ya bir akıllı arkadaşın çektiği... İşte orda algılanamayan fiyat farkı burdan kaynaklı oluyordu.

Türkiyeyi batıran serbest piyasacı zihniyet. Devlet bu zihniyet yüzünden olamadık. Sağolsun recep bizi uyarmış ama fiyatlar belirsizlik içinde zaten yıllardır..

Hocam o zaman niye böyle bir şey yapıyorlar kazanan sadece banka ve döviz büroları oluyor fark yüzünden 21.5 ise bu adamlar 10/1 kar eder bu da 100 bin dolardan 10 bin dolar gibi bir rakam gene kimi soyuyorlar hazineyi herhalde.

@Pwieh

Şu an dolar her kuyumcuda 21,5 mu mesela?
19,5 a alınabilecek bir yer de mi yok millette yazık 19,5 sanıyor doları.

F0244FDE-CF93-4C4A-AA75-63F857B3A01E.jpeg

😀😀😀
Memleketin ayarlarıyla oynayacaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4BE0F6F0-68D3-4396-86A7-E17DA8EB6BD9.jpeg

Son düzenleme:
Yarın bu fiyatları arayacağız valla.
Bundan tam olarak emin olamıyorum işte. Bu hükümet enflasyonu bilerek yükseltti seçim öncesi, piyasa hareketli olsun, işsizlik artmasın, millet her şeye saldırsın diye planlı olarak yapılmış bir şey. Seçimden sonra ne olur bilmiyorum ama hükümet değişirse biraz normalleşir gibime geliyor, eldeki parayı da gereksiz yere harcamak istemiyorum. Pişman olursam da sorun değil zamlı olarak alırız artık. 165 hz monitör var 240 almak istiyorum acil olmayan ihtiyaçlar sonuçta en güzeli eldekiyle idare etmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı