Sürprizbozan Recep ivedik 7 nasıldı?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba dostlar, bugün Disney+'da gösterime çıkan Recep ivedik 7 ile alakalı yorumlarınız nedir? Ben de yeni bitirdim.

6. filmden bile daha kötü olduğunu düşünüyorum ve filmde en çok gözüme batan şey her şey çok hızlı gelişiyor ve her şey oldu da bittiye gelip ekrana bakıp kalıyorum ve içimden diyorum ki: "ne ara Recep köye gitmeye karar verdi" "ne ara bunlar düşman oldu Recep muhtar seviyesine yükseldi" "ne ara Recep bu şirketle düşman oldu" vb. böyle böyle izleyerek filmi bitirdim ve neredeyse hiçbir duygu hissetmedim sanki bir grup öylesine film çekmiş ve bana izletiyormuş gibi hissettim ama filmde dikkatimi çeken bir sahne var filmin sonlara doğru Recep'in duşmanı olduğu inşaat firması bir anda ağaçları kesip projeye hemen başlamaya karar veriyorlar ve Recep topladığı insanlarla bir anda inşaat işçilerine 3. sınıf bir aksiyon filmiymiş gibi saldırdıklarını ve ciddi bir şekilde çekilmiş sahneler görüyoruz bu sahneler biraz ilgimi çeksede 2 3 dakikalık sahneler onun dışında başka aklımda kalan sahne filmin sonunda insanların toplanıp inşaat firmasının sahibine hareket çekmeleri yani kısacası o kadar da akılda kalıcı sahne yok ve değinmek istediğim bir şey var bu film nedense biraz politik film yer yer günümüzün siyasi, ekonomik vb. Problemlerine değiniyor ve ara sıra cidden az da olsa hoşuma giden mesajlar var ayrıca nedense bu filmde birazcık feminizme de değiniyor çok hoşuma gitmese de filmin vermek istediği mesajları sevdim konu uzadıkça uzuyor sabaha kadar yazabilirim ama olayı kısaca toparlarsak açıkçası Recep ivedik 7 serinin en kötü filmi olarak ve eğer filmin sh**postları yapılmazsa ya da tutmazsa 1 2 hafta sonra filmi tek birisi bile hatırlamayacak artık şahan gökbakan önümüze daha iyi projelerle gelmesini dileyerek dostlar görüşürüz.

Osurma, sıçma, şaplak atma gibi mizahların abartılmadığı günümüz sorunlarına uyarlanmış bir film olmuş. Filmin başı ve sonu sarıyor, ortalarda dikkatin dağılıyor ve filmden kopabiliyorsun. Ama sonlara doğru tekrar dikkatini çekiyor olaylar. Recep İvedik serisinin ilk filmlerindeki tadı arayarak yeni çıkan filmlerinden bir şey beklemeyin. Her konuda olduğu gibi ilkler her zaman efsanedir ikincisi onun yanında biraz sönük kalır ve üçüncü seriden sonra film kopar ve izleyici dırdır etmeye başlar. Ben Recep İvedik serisinin birkaç kez daha çekildikten sonra bitirileceğini düşünmekteyim. Yazdıklarım tamamen benim düşüncelerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı