Recep İvedik filmleri neden kötüleniyor?

Sevmiyorum çünkü şunun ilham kaynağı oldu;

1625001094476.png

Kötüleniyor çünkü yapılan espriler, zamana uygun olmadığından ötürü komik değil.

Çok da uzak olmayan bir geçmişte belki de mimik dahi oynatmayan, mevcut zamanda artık sadece 40-50 yaş arasındaki Facebook kullanan kitlenin güldüğü karikatürlere, caps'lere gülünüyordu. Burada da durum aslına bakarsak farklı değil, aynı doğrultuda seyrettiğini bile söyleyebiliriz.

Bu yapımları seyretmekten keyif alanlar elbette vardır ki fazlasıyla var, amenna saygı duyarım fakat şahsen kılla, göbekle figüre edilerek bir ana karakterin yaratıldığı ve sokak jargonuyla, taşkın diyebileceğimiz ucu açık tavırlarla ortaya dökülmüş olan bana göre sözde "mizah", komik değil.

Son düzenleme:
Arka Sokaklar gibi işin suyu çıkatılmadığı sürece güzel kalır Recep ivedik de bunlardan biri ilk 3 film fena olmasa da diğer filmler gerçekten kötü her film daha da saçmalıyorlar ve Recep ivedik daha da itici oluyor sebebi bana kalırsa bu ben şahan gökbahar ı metin tok ile tanıdım çocuklar ise Recep ivedik.

Birinci film güzeldi. İkinci film de fena değil. Ben üçüncü film ve sonrasını sevmedim. Gereksiz yere uzadı, kabak tadı verdi ve klişeleşti.

Absürt olduğu için komik ama şakak kemiklerin oradan çıkan gaz sesleri, pek komik değil. Düz küfür ve el hareketleri de dahil.

Komedi dediğin sucuk ağacıdır.

Recep İvedik filmlerinin bir diğer kötü yanı da emek harcanmaması. Tamam ilk filminde sinema alemine yeni atılıyorsundur, bir şey denilmez. Lakin parayı kaldırdın lakin harcamalardan kaçınılıyor gibi.

O kadar para kazanıyorsun ama film kalitesi aynı. Ne büyük ünlüler, ne güzel efektler, ne de pahalı mekanlar... Hiçbir şey yok desem yeridir.

Recep ivedik 1 bence gayet iyiydi. Özellikle şu bi derneğe girdikten sonraki bir tane tırcı ile sahnesi bana göre çok iyiydi. Recep & Sibel karakterini de beğendim.

Recep İvedik 2'yi o kadar sevmesem de, "Eş bulma sahneleri" fena değildi.

Recep İvedik 3'ü ben aşırı sevdim. Çünkü Recep sanırım "Depresyona" girdiği için çok mutsuz ve halsizdi. Ama bu sorunu giderneye çalışırkenki yaşananlar özellikle "Cinci Hoca" sahnesi çok iyiydi.

Recep İvedik 4 artık yavaş yavaş öbür serilerden ayrılmış bir Recep gördük. Fakat buna rağmen hala azda olsa güldürmeyi başarıyordu. Ben özellikle Recep'in "Sen de kazanacan ben de kazanacam bacı gardaş" sahnesini çok beğendim.

Recep İvedik 5 Berbat, gülmeye çalıştım fakat olmadı. O kadar da komik sahne yoktu zaten.

Recep İvedik 6 Bence aralarında ki en berbat olanıydı. Özellikle son sahne de ki yaşanan olaylar berbattı.

Not : Recep İvedik 1,2,3,4 de ki sahnelerin coğu aklım da olmasına rağmen 5 ve 6 da olanlar o kadar sıkıcıydı ki hiç eğlenmediğim için hatırlamıyorum bile. Ve Recep İvedik 4,5,6'ı 1,2,3 gibi devam etseydi kesinlikle gene güldürürdü. Ama iyice sıkınca insanlar da kötülemeye & izlememeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı