Recovery bölümü silinmeli mi?

Safa-TR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Müh.
Merhabalar. MSI GT70 ONE kullanıcisiyim. Temiz kurulum yapmak istiyordum. Kurulum ekranına gelince 5-6 farklı parçaya bölünmüş diskler gördüm. Windows'un kendi ayirdiklarini silip tekrardan C sürücümü olusturdum fakat BIOS recovery diye adlandırılan bir bölümü silmek istediğimde fabrika gelisinden veriler programlar olduğunu söyledi ben de silmedim. Fakat bu bölüm yaklasik 15 GB yer kaplıyor. Silmem durumunda herhangi bir sıkıntı yaşar miyim yoksa kalmali mi ? Şimdiden geri dönüş yapan herkese tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence silme, sonra bunu geriye dönüştürme imkanın olmayacak. Bu bölümü silip geri getirmek isteyen arkadaşlar hep başarısız oldu ve soluğu serviste aldılar.
Şöyle yapabilirsin. Recovery geri yükleyip PC'yi ilk aldığın ana geri getir ve diskin imajını ACRONIS ile al yedekte dursun, daha sonra Recovery bölümü silinebilir eğer boş alan kazanmak istiyorsan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı