Recovery modu silmeden format

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MUSA ÇELİK

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 sene önce 2013 ocak ayında Sony Vaio VPCEH marka ve modelde bir laptop aldım. Bu bilgisayar için sürücüleri cd şeklinde vermediler. Bana Recovery için hard disk imin 10 GB’lık bir alanına gömülü olduğunu söylediler. Bu şekilde işimi görüyor. Bazen “Bootmgr is missing” diye bir siyah ekranda hata veriyor. Recovery’den sonra bilgisayar sıfırlanıyor.
Ben bu hard disk te gömülü olan Recovery kısmındaki program ve driverleri nasıl kopyalayabilirim başka bir sürücüye? Yardımcı olur musunuz ?
Yada kopyalamadan başka bir işletim sistemi kurmak istesem? Şuan Win7 Home Premium kurulu. Ben Windows 8 için format atsam o Recovery kısmı da gider mi? Şimdiden teşekkür ederim Technopat.

Musa Bey Recovery bölümündeki sürücler güncel olmadığından işinize yaramaz 8 kurarken. Hatta 8'de sorunlara neden olur. Windows 8.1 zaten kendisi sürücüleri otomatik yüklüyor. Sürücülerin %90'ı otomatik yükleniyor hatta çoğu zaman tamamı.

8.1 veya 8 kurarken Recovery bölümünü silmeden de kurabilirsiniz. Bu rehberde bunun nasıl yapılacağını gösteriyoruz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda ki donanımların kimliklerini öğrenerek internetten de el ile indirip kurabilirsiniz sürücülerinizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı