Red Dead Online'da "unknown error ffffffff" hatası

Chawen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Red Dead Online kasıyorum bu aralar. Oyun sürekli ya aşağıdaki hatayı veriyor ya da kendiliğinden kapanıyor. Oyunu dosyalarını doğruladım olmuyor. Ses sürücülerinden oluyor dediler onları devre dışı bıraktım yine olmuyor. Steam'de başlatıcı kodu olarak "-ignorepipelinecache" yazınca çözülüyor dediler onu denedim o da fayda etmiyor. Oyuna giriyorum biraz oynuyorum bu hatayı veriyor. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ekran kartım RX 6600 ve driver sürümüm 23.5.2 sürümü.

1686431809892.png

Aynı sorunu ben ve binlerce insan da yaşıyor şuan. Rockstar'a mail attım konuyla ilgili. Karşılıklı mailleşme ile bana bir sürü çözüm sundular. Hiçbirisi işe yaramıyor. Kendilerine ısrarla oyunun buglu olduğunu ve çözmeleri gerektiğini belirtmeme rağmen çözmek istemiyorlar. Teknik ekibi otursa birkaç saatlik quickfix ile sorunu halleder fakat umurlarında değil. Kendi yaptıkları oyunu yalnızlığa terk etmişler. Düzeleceğini de zannetmiyorum. Yapacak olsalardı hata ilk çıktığında hemen düzeltirlerdi.

Oyunluk bir problem yok. Oyun dosyalarınızda sorun yok ise benim gibi sizde %99 NVIDIA'nın driver problemine kurban gittiniz. Sayfada gözüken en eski sürüme temiz şekilde geçin. Düzelcektir büyük ihtimalle.

Oyunluk bir problem yok. Oyun dosyalarınızda sorun yok ise benim gibi sizde %99 NVIDIA'nın driver problemine kurban gittiniz. Sayfada gözüken en eski sürüme temiz şekilde geçin. Düzelcektir büyük ihtimalle.
Ekran kartım AMD RX6600XT. Bu önerilerinizin hepsini zaten hali hazırda denemiş bulunmaktayım. Sonrasında Rockstar'a mail attığımda benzer öneriler sundular. Hiçbir işe yaramıyor. Oyun büyük ihtimal AMD GPU'lara optimize değil. Araştırmalarıma göre bundan 1 yıl kadar önceki bir güncelleme ile bu sorun gerçek anlamda başlamış. İlk çıktığında sorunsuz çalışan bir oyun bir patch sonrasında bozuluyorsa istediğiniz kadar driver değiştirin hiçbir şey çözülmez. Rockstar ile mailleşmemi gizlilikten dolayı burada gösteremem. İnanmayan mail atıp sundukları çözüm önerilerini tek tek deneyebilir. Hiçbiri işe yaramıyor. Sorunu çözmek yerine saçma sapan şeylerden medet umuyorlar. Sen koskoca Rockstar Games olarak gelip bana "oyuna girmeden önce klavye ve mouse dışında tüm USB cihazlarınızı sökün, tüm ses driverlarını devre dışı bırakın, rockstar games launcher dışındaki tüm servisleri devre dışı bırakın" diye tavsiyeler veremezsin. Sen bozuk oyununu düzeltme, insanlardan ses driverlarını devre dışı bırakıp oyunu sessiz bir şekilde oynamalarını iste. Bu terbiyesizlikten başka bir şey değil. Şimdiye kadar yüzlerce farklı oyun oynadım. Neredeyse tamamı sorunsuz oyunlardı. Crash veren oyun olursa da hemen fixleyip yama çıkarıyorlardı. Ben önceki bilgisayarım ve güncel bilgisayarımla sayısız oyunlar oynamışım. 3D modelleme uygulamaları kullanmışım. Hiçbirinde sorun yaşamazken RDO oynarken crash veriyorsa oyunda problem vardır hiç kusura bakmayın.

Geri
Yukarı