Çözüldü Red Dead Redemption 2 açılmadan kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

HaldirPVO

Centipat
Merhaba. Red Dead Repemption 2'ye girmek istediğim zaman siyah ekran geliyor ve bir saniye geçmeden kapanıyor, oyunu açamıyorum. Bir çözüm bilen var mı?

Process Monitor ile yaşanan işlemleri kaydedip Rar dosyası içine sıkıştırdım.İncelemek isteyenler olursa :

Son düzenleme:
Çözüm
Ben sorunu yine sürücülerde, hatta NVIDIA kartın sürücülerinde görüyorum. OBS ve Bandicam'i kaldırıp da dener misiniz bir de?

Güvenlik duvarından PlayRDR2.exe, Launcher.exe (Rockstar), SocialClubHelper.exe, RDR2.exe ve RockstarService.exe için izin verdiniz değil mi?

Steam'de RDR2'nin başlatma seçeneklerinde -skipPatcherCheck @args.txt @commandline.txt -useSteam -steamAppId=1404210 yazıyor. Halbuki RDR2'nin AppId'si 1174180. Başlatma seçeneklerinde sonraki -steamAppId=1404210 değerini 1174180 ile değiştirin. Yine olmazsa eski haline getirirsiniz.

C:\Program Files\Rockstar Games\Social Club\debug.log

Olmazsa üstteki dosyayı paylaşın. Dediklerimi baştan sonra yapın. Her paragraftaki işlemi uyguladıktan sonra oyuna tekrar girmeyi deneyin. Birisini uygulayıp oyuna girmeyi denemeden diğerlerine geçmeyin.
DLL atmak yanlış bir yöntem, bir daha yapmayın. Afterburner'ı kaldırmak sorunu çözmezse ya o DLL'leri bana söyleyeceksiniz ya da ben rapordan tahmin etmeye çalışacağım. Raporda direkt DLL sorunu görünmüyor çünkü.

DLL atmak yanlış bir yöntem, bir daha yapmayın. Afterburner'ı kaldırmak sorunu çözmezse ya o DLL'leri bana söyleyeceksiniz ya da ben rapordan tahmin etmeye çalışacağım. Raporda direkt DLL sorunu görünmüyor çünkü.
Sorun maalesef çözülmedi. Şimdi inceleyip size bir kaç DLL ismi söylemeye çalışacağım.

Attıklarınızı hatırlamıyorsanız önce ben söyleyeyim. XInput9_1_0.dll, msvcp140.dll ve vcruntime140.dll tanıdık geliyor mu?

Bunları bir programın yükleme olasılığı var mı? Çünkü manuel olarak bunları attığımı hatırlamıyorum.
Attıklarınızı hatırlamıyorsanız önce ben söyleyeyim. XInput9_1_0.dll, msvcp140.dll ve vcruntime140.dll tanıdık geliyor mu?
Bunları bir programın yükleme olasılığı var mı? Çünkü manuel olarak bunları attığımı hatırlamıyorum.

Tamam, atmadıysanız sıkıntı yok. Bu arada raporu biraz daha inceledim. Dosyalara yönelmeden önce dahili ve harici grafik birimlerinin sürücülerini DDU ile kaldırıp sitelerinden güncelleyin. Önce harici kart için yapın bunu.

Tamam, atmadıysanız sıkıntı yok. Bu arada raporu biraz daha inceledim. Dosyalara yönelmeden önce dahili ve harici grafik birimlerinin sürücülerini DDU ile kaldırıp sitelerinden güncelleyin. Önce harici kart için yapın bunu.
Hemen uygulayıp dönüş sağlayacağım. Teşekkür ederim ilginiz için :) .
Dediklerinizi yaptım ama sonuç değişmedi. Siyah ekran geliyor sonra oyun kapanıyor, Steam'de yeniden oyna butonu beliriyor. Logfile'ın içinde kilitli ve bazı bulunamayan DLL dosyaları gözüme çarptı. Onlarla ilgili bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı