Çözüm Red Dead Redemption 2 "Activision Error" Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Historicus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere çok gıcık bir problemlin basit bir çözümünü anlatacağım.

Yeni aldığım bilgisayarımla RDR2 oynamak için giriş yaptığımda sürekli "Activision Error: Activation error your Social Club account is not entitled to RDR2" hatası alıyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda sorunun yeni nesil işlemcilerde yaşandığını öğrendim. Garip bir şekilde bazen Alt Tab yaparak bazen de arkada YouTube videosu oynatarak oyunu açabildim ancak kaç gündür yine bunları denememe rağmen asla başaramadım. Yabancı forumlarda işlemciye yük bindirirerek oyunun açılabildiğini yazıyordu ancak işlem karışıktı. Benim bulduğum çözümle https://cpux.net/cpu-stress-test-online üzerinden işlemcime %80'e kadar yük bindirip RDR2'ye girince tüm problem çözüldü. İşlemci üzerinde %20'ye civarı bir boşluk bırakmalısınız bu işlemi yaparken yoksa PC sıkıntı yaratabiliyor. Bu çözüm çok basit bir şekilde sorunu her girişte çözüyor, diğer çözüm yolları gereksiz karmaşık.

İşlemcim i5-12600K ve neredeyse 12 ile 13. nesil işlemcilerde RDR2 bu problemi veriyormuş ve asla yapımcı ekip bunu çözmüyor. Destek yardımcı olmuyor. Bahsettiğim gibi yaparsanız oyuna her giremediğinizde girebilirsiniz.

Böyle sinir bozucu problemin çözümünü paylaşıp yardımcı olmak istedim. Umarım işinize yaramıştır. İyi oyunlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı