Red Dead Redemption 2 bozuk grafik

İşletim sistemi
Windows 10

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, PC de RDR 2 oynuyorum ancak fareyi cevirdiğimde karakterin saçı, ağaçlar, atın kuyruğu vs. pikselleşme ve bozulmalar var.
Bütün ayarlar Ultra'da olmasına rağmen.
Sistem:
Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: ROG STRIX RTX 2060.
XPG 16 GB (2x8) 3200 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

Dosya Ekleri

• 20210315152555_1.jpg
    20210315152555_1.jpg
    390,8 KB · Görüntüleme: 701
Yüksek ihtimalle MSAA ayarı yerine TAA kullanıyorsun ki RDR2'de mantıklı olan da bu. TAA böyle bir kenar yumuşatma yöntemidir mouse'u hareket ettirmediğin zaman görüntü keskinleşir ve hareket ettiğinde bulanıklaşır. Yani bu durum normal.

Resolution Scale'i x1.25, TAA'yı da medium yapın. Sonrasında TAA sharpness ayarını keyfinize göre ayarlayın.

Son olarak ekran kartının kontrol panelinden RDR2 için keskinliği +%90 yapın.

Diğer türlü oyundaki anti aliasing, bulanıklık vb. sorunlar çözülmüyor maalesef.

Bende böyle bir sorun hiç olmadı. Oyununuz korsan mı?

Orijinal.
1080P'de bütün ayarları en sona alsanız bile bu sorun olacak. Sorunu gidermek için render resolution ayarını 1.750-2 civarına getirmeniz gerekiyor. Yani 4K'ya render alıp 1080p ekran sığdıracak oyun. Bunun içinde iyi bir ekran kartı gerekiyor maalesef. :/ yüzdeki siyah noktalara gelecek olursak, NVIDIA'nın son Driver'ı ile gelen bir sıkıntıdan dolayı oluşuyor. Vulkan API yerine DirectX 12 seçerseniz sorun giderilecektir.

DirectX 12'ye geçince 2 saniyede bir donuyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan gösterdiğim yerin hepsini işaretleyin, tamama basın ve kaydedip çıkın. Sonra oyun ayarlarından 2K çözünürlük seçebilirsiniz.

Eki Görüntüle 928843

Hocam dediginiz gibi yaptim 2K cozunurluk cikti ancak ayarlari uygula dedigim zaman windowed borderless'a geçip 1080p yapiyor geri.

Çözünürlüğü yükselteceğinize neden oyun içinden render resolution ayarını x1.25 ve üzerine çıkarmıyorsunuz?

Geri
Yukarı