Red Dead Redemption 2 deneyimim

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B450 Aorus m
Ekran kartı: INNO3D GTX 1060 6 GB.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: Corsair Vengeance 3000MHz 8+8 16 GB.
Depolama: 512 GB M.2 NVMe SSD.

Öncelikle Back 4 Blood oyununu çok merak ettiğim için Steam hesabına 250 TL yatırıp oyunu satın aldım. Güzel güzel oynuyordum gece 23:00 civarı uykum geldi yatacakken tam aklıma geldi Forza Horizon 4'ü indireyim de sabaha kadar iner diye düşünüp Xbox uygulamasına bir girdim baktım ki meğerse Back 4 Blood orada varmış. Yani Game Pass ile bedava indirebiliyorum. Hemen Steam'e girip oyunu iade ettim para hesapta kaldı ve ne indireyim diye düşünürken gözüme RDR2 çarptı. Oyun çıkalı bayağı oluyor ne tür oyun olduğunu da biliyordum fakat beğenmeyeceğimi düşündüğüm için hiç alma gereği duymadım. Birkaç video izlemiştim zamanında ağır işlediğini düşünüyordum oyunun ama yine de satın alıp indirmeye koydum. Sabah 9 gibi kalktım ve çoktan inmiş. Daha oyunun başındayım ekran görüntülerini ekledim oyunun grafiklerinde sadece "yansıma kalitesi" orta ayarda geriye kalan her şey Ultra ayarlarda. Optimizasyon kötü gelmedi bana gayet iyi ve çok da kasmıyor oynayabiliyorum rahatça. FPS değerleri resimlerde mevcut. Sadece şunu söylemek istiyorum 25 yaşındayım PS4 Pro sahibiyim The Last of Us serisi Uncharted serisi God of War serisi dahil olmak üzere hem PS4 Pro'da olsun hem PC'de olsun bu yaşıma kadar bu kadar doğal ve olağanüstü grafiklere sahip bir oyun görmedim ve oynamadım. Sırf müzikleri ve grafikleri için bile oynanır. Karakter diyaloglarından tutun düşman diyaloglarına kadar bile her şey en ince detaylara kadar düşünülmüş. Bu zamana kadar oynamamak ile çok büyük hata etmişim.

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.10.21 - 14.38.47.59.png

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.10.21 - 14.40.05.89.png

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.10.21 - 14.47.01.92.png

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.10.21 - 14.47.15.92.png

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2021.10.21 - 14.49.23.51.png

Evet hocam iyi yapmışsınız. İnanılmaz bir oyun RDR2. Grafikleri karakterin ağırlığı muazzam hissettiriyor. Oyun sizi o dünyaya sokmakta çok başarılı. Oyundaki en ufak detaylar bile sizi oyunun içine çekiyor. NPC'lerin siz yürürken ki diyalogları bile ince ince seçilmiş. Karakterimize ana bacı söven NPC'ler bile gördüm oyunda.

Tabi böyle olunca insan o dünyada bir şeyler yapmadan duramıyor. Ben oyunu oynarken bi yerden sonra görevlere ara verip şehirlerde gezip saçma sapan şeyler yapmıştım yaklaşık bi 40 saat falan böyle geçti oyun. Sonra görevlere devam edip bitirmiştim.

Yani anlayacağınız RDR 2 size oyun değil bir hayatı deneyimletiyor. En azından benim için öyleydi. Oynadığım en iyi 3 oyunun içinde tutarım RDR'yi. Deneyimlemeniz iyi olmuş. Herkesin deneyim etmesi gereken bir oyun.

Geri
Yukarı