Çözüldü Red Dead Redemption 2 ERR_GFX_D3D_DEFERRED_MEM hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

298784

Hectopat
RAM
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 3200MHZ CL16 DDR4
Ekran kartı
XFX SWFT 210 RX 6600
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
Arkadaşlar selam. RDR2 oyununda çok garip sorunlarla karşılaşıyorum. Oyun benim yaptığım ayarları kaydetmiyor, her yeniden başlattığımda sıfırlanıyor. Kendim settings.xml dosyasını silmeyi denedim, çözülmedi. Oyunu silip yükledim, düzelmedi. Ayarları settings.xml üzerinden kendim yapıp salt okunur olarak işaretlediğimde yine olmadı. Şimdi ise oyuna girdiğimde böyle bir hatayla karşılaşıyorum. Kullanım değerleriyle birlikte görebilirsiniz, sizce neden böyle bir hata veriyor olabilir? Bu oyun gerçekten sınırlarını aşmaya başladı artık. İyi güzel oyun ama çok fazla sorun çıkartıyor.

1675671498231.png

Çözüm
Buna üçüncü bir yazılım da sebep olabilir. Afterburner, Discord, virüs programı falan gibi. Bazı Anti-Cheat yazılımları da örnek gösterilebilir.
Buna üçüncü bir yazılım da sebep olabilir. Afterburner, Discord, virüs programı falan gibi. Bazı Anti-Cheat yazılımları da örnek gösterilebilir.

Çözüm
Şu an açıldı oyun fakat ayarlar hala benim istediğim gibi değil. System.xml dosyası salt okunur olmasına rağmen ayarları sanki başka bir dosyadan çekiyormuş gibi benim system.xml dosyasını hiçe sayıyor. Ne yapabilirim? Varsayılan ayarlarda oynamak istemiyorum oyunu.

Radeon Software üzerinden de ayar yapıp deneyebilirsiniz.

RDR 2'de bu sorun kronik bazı ayarlar sabit kalıyorken bazıları her açılışta değişiyor sebebi ekran kartının her oyuna girerken ayarları kendine göre ayarlaması eğer ekran kartı driveriniz var ise ayarlarını oradan yapıp kaydettiğiniz takdirde sorununuz çözülecektir.

Arkadaşlar selam. RDR2 oyununda çok garip sorunlarla karşılaşıyorum. Oyun benim yaptığım ayarları kaydetmiyor, her yeniden başlattığımda sıfırlanıyor. Kendim settings.xml dosyasını silmeyi denedim, çözülmedi. Oyunu silip yükledim, düzelmedi. Ayarları settings.xml üzerinden kendim yapıp salt okunur olarak işaretlediğimde yine olmadı. Şimdi ise oyuna girdiğimde böyle bir hatayla karşılaşıyorum. Kullanım değerleriyle birlikte görebilirsiniz, sizce neden böyle bir hata veriyor olabilir? Bu oyun gerçekten sınırlarını aşmaya başladı artık. İyi güzel oyun ama çok fazla sorun çıkartıyor.

Eki Görüntüle 1659043
Ben de son iki haftadır hem sizin aldığınız ERR_GFX_D3D hatasını alıyordum. Ayrıca oyun bazen mavi ekran vererek bazen de hata vermeden kapanıyordu. Onlarca yöntem denedim en son sanal bellek ayarlarını düzenleyince derdim çözüldü.

Oradan da ayar var hocam. Radeon Software/Gaming sekmesine gelin ve oyunu bulun. Buradan üç nokta işaretine gelip seçenekleri görün. Global Ayarlar sekmesi olması gerekir. Buradan ayarlara bakabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı