Çözüldü Red Dead Redemption 2 ERR_GFX_D3D_DEFERRED_MEM hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

298784

Hectopat
RAM
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 3200MHZ CL16 DDR4
Ekran kartı
XFX SWFT 210 RX 6600
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
Arkadaşlar selam. RDR2 oyununda çok garip sorunlarla karşılaşıyorum. Oyun benim yaptığım ayarları kaydetmiyor, her yeniden başlattığımda sıfırlanıyor. Kendim settings.xml dosyasını silmeyi denedim, çözülmedi. Oyunu silip yükledim, düzelmedi. Ayarları settings.xml üzerinden kendim yapıp salt okunur olarak işaretlediğimde yine olmadı. Şimdi ise oyuna girdiğimde böyle bir hatayla karşılaşıyorum. Kullanım değerleriyle birlikte görebilirsiniz, sizce neden böyle bir hata veriyor olabilir? Bu oyun gerçekten sınırlarını aşmaya başladı artık. İyi güzel oyun ama çok fazla sorun çıkartıyor.

1675671498231.png

Çözüm
Buna üçüncü bir yazılım da sebep olabilir. Afterburner, Discord, virüs programı falan gibi. Bazı Anti-Cheat yazılımları da örnek gösterilebilir.
Oradan da ayar var hocam. Radeon Software/Gaming sekmesine gelin ve oyunu bulun. Buradan üç nokta işaretine gelip seçenekleri görün. Global Ayarlar sekmesi olması gerekir. Buradan ayarlara bakabilirsiniz.
Bulamadım. Yanlış yere mi giriyorum?

1675676112812.png

Oyun Performansı Ayarla var. Oradan bakabilirsiniz.

Oyunun ayarlarını da etkiler hocam.

Sonuçta performans da ayarlara göre değişir. Ekran kartı profiline ve özel ayarlara da baktınız mı?

Sonuçta performans da ayarlara göre değişir. Ekran kartı profiline ve özel ayarlara da baktınız mı?
Hocam doğru diyorsunuz da ben kartın verdiği performansımdan memnunum zaten. Benim sorunum performansı arttırmak/azaltmak istemem değil ki. Yani zaten yeterince FPS alıyorum ama orta/düşük ayarlarda oynatıyor. Ben optimizasyonlu ayarlarda oynamak istiyorum, hem görüntü kalitesi yüksek olsun hemde istediğim FPS değerine ulaşayım yani. Yoksa umrumda değil ayarların ne olduğu. Zaten buradaki asıl konu ayarların kaydedilmiyor olması. Bence bu konu kilitlenebilir çünkü başlıktaki sorun çözüldü. Ayarların kaydedilememesi ile ilgili yeni bir konu açayım ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Belki bulut sistemi ile de ilgili olabilir. Yeni konu açabilirsiniz. Orada bakılır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı