Red Dead Redemption 2 yüklenme ekranında kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Mefleck

Hectopat
Merhabalar, geçen sene Red Dead Redemption 2 aldığım sıralar oyunu NVIDIA'nın önerdiği optimal ayarlarla -ekran kartım GTX 970, işlemcim i5 6500 3.2 GHz ve 8 GB RAM'im var- az çok idare ediyordum; 30-45 FPS arasında dolaşıyordu. Birkaç ay önce de girdiğimde yine aynı şekilde oyuna girebildim ve sıkıntı yaşamadım. Fakat, şu anda oyuna giremiyorum. GeForce Experince'ın sürümü güncel (sürüm: 456.71). Oyunun ana menüsü açılıyor sonra "story"ye bastığımda birkaç dakika yüklendikten sonra resimdeki hatayı veriyor. Evet, ayarlarda ekran kartının hafızını aştığımı söylüyor fakat yaklaşık 1 yıldır zaten ben bu ayarlarda -GeForce Experince'ın optimal ayarı- oynuyordum. Doku kalitesini "Ultra"dan High'a indirdim ve hafıza 4261 mb'den 3600'a -tam sayıyı hatırlamıyorum- düştü ve yine aynı hatayı verdi. Yardımcı olursanız sevinirim internetteki çözümleri denedim fakat olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

ShareX_2020-10-26_19-52-56.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu videoda yapılanları denedim fakat oyun hata verince Porcess Moniter de yanıt vermiyor.
Oyunun dosyalarını doğrular mısınız?
Dediğiniz gibi doğruladım ama bir şey değişmedi.

Bu bilgisayar, sağ tık özellikler, gelişmiş sistem ayarları, performans menüsünün altındaki ayarlar tuşuna basın, sonra gelişmiş kısmından sanal bellek kısmını göreceksiniz, değiştir tuşuna basın. Üstte "Tüm sürücülerde disk belleği boyutunu otomatik yönet" seçeneğinin tikini kaldırın. Alttan özel boyutu seçin başlangıç ve en büyük boyutu 16384 yapın. Tamam diyerek çıkın. Ardından sisteminizi yeniden başlatın. Bu sorunu başka bir oyunda ve kurulumda yaşamıştım sanırım.

Bu bilgisayar, sağ tık özellikler, gelişmiş sistem ayarları, performans menüsünün altındaki ayarlar tuşuna basın, sonra gelişmiş kısmından sanal bellek kısmını göreceksiniz, değiştir tuşuna basın. Üstte "Tüm sürücülerde disk belleği boyutunu otomatik yönet" seçeneğinin tikini kaldırın. Alttan özel boyutu seçin başlangıç ve en büyük boyutu 16384 yapın. Tamam diyerek çıkın. Ardından sisteminizi yeniden başlatın. Bu sorunu başka bir oyunda ve kurulumda yaşamıştım sanırım.
Çok sağ olun, fakat benim ekran kartımın kapasitesi 4 gb. Herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Çok sağ olun, fakat benim ekran kartımın kapasitesi 4 gb. Herhangi bir sorun yaşar mıyım?
Bu ekran kartınızla ilgili değil raminizle ilgili. 8 gb ram için uygun olan değer yazdığım değer. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Denediniz mi hocam? Sonuç ne oldu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı