Redmi 10, 2022 Discord'da şarjı hızlı bitiyor

Erhan Sarı

Hectopat
Herkese merhaba, dostlarım, telefonu ilk aldığımda şarjı uzun gidiyordu Discord vesaire.
Şimdilerde ise Discord açık iken 1 saatte neredeyse 80-70 seviyelerine düşebiliyor.
Katıldığım sunucu sayısı etkiler mi?
Miu13 geldiğinden beridir telefonum böyle.
İlk zamanlar şarjım eve geldiğimde Discord açmama rağmen %70 altına inmezdi.
Ne yapmalıyım?

Herkese merhaba, dostlarım, telefonu ilk aldığımda şarjı uzun gidiyordu Discord vesaire.
Şimdilerde ise Discord açık iken 1 saatte neredeyse 80-70 seviyelerine düşebiliyor.
Ne yapmalıyım?
MIUI 13 den dolayı olabilir hocam.

Ne yapabilirim?
Yüklediğimden beridir şarjdan hiç memnun değilim.
Discord konusunda çok yiyor sürüm güncellemesinden beri.
Eski 12.5 sürümüne nasıl alırım?
Eski sürüme biraz dönmek sıkıntılı hocam garantisi bittiyse telefonun eğer deneyebilirsiniz. Dönmek için garanti dışı kalıyor telefon.

Ne yapmalıyım?

MIUI 13 daha tam anlamı ile oturmamış bir yazılım hocam. Cihazınızın sürümünü 12.5'e falan düşürebiliyorsanız çok iyi olur.

MIUI 13 daha tam anlamı ile oturmamış bir yazılım hocam. Cihazınızın sürümünü 12.5'e falan düşürebiliyorsanız çok iyi olur.
Yazılım mı kaynaklıdır? Şöyle söyleyim, discord açtığım zaman 2-3 saatlik bir kullanımda nerdeyse %50 nin altına inebiliyor.
Discord'da birçok sunucuya katıldım onla ilgisi var mıdır?
Discord 1500 mah, youtube 900 mah yiyor.

Yazılım mı kaynaklıdır? Şöyle söyleyim, Discord açtığım zaman 2-3 saatlik bir kullanımda neredeyse %50'nin altına inebiliyor.
Discord'da birçok sunucuya katıldım onunla ilgisi var mıdır?
Discord 1500 mAh, YouTube 900 mAh yiyor.

Yazılım kaynaklı hocam. 4 adet Xiaomi cihaz kullandım(mi a1-Redmi Note 9 Pro-Redmi 9t-Redmi Note10 5G) o kadar sürüm güncellemeleri gördüm ama MIUI 13 kadar lanet bir sürüm görmedim hayatımda. Adamlar sonraki güncelleme de ha düzeltir diye bekliyosun ama iyice batırıyorlar yazılımı.

Yazılım kaynaklı hocam. 4 adet Xiaomi cihaz kullandım(mi a1-Redmi Note 9 Pro-Redmi 9t-Redmi Note10 5G) o kadar sürüm güncellemeleri gördüm ama MIUI 13 kadar lanet bir sürüm görmedim hayatımda. Adamlar sonraki güncelleme de ha düzeltir diye bekliyosun ama iyice batırıyorlar yazılımı.
12.5 e geri dönmem mümkün mü ? Nasıl dönebilirim?

@Umut Nas hocam bilir bu işleri.
Yardım ederde çok güzel olur.
5k verdim telefona aslında çok ama çok memnunum özelliklerinden de.
Son zamanlarda şarjı işte :/

Eski sürüme biraz dönmek sıkıntılı hocam garantisi bittiyse telefonun eğer deneyebilirsiniz. Dönmek için garanti dışı kalıyor telefon.
Çoğu telefon artık lokal olarak güncellemeye izin veriyor. Yani güncelleme dosyasını bulursanız eski sürüme dönebiliyorsunuz. Bu garanti dışı bırakmaz cihazı. ColorOS 12'den 11'e veya MIUI 13'den 12.5'e dönmek gibi. @Umut Nas hocamın bu konuda süper bir rehberi var.

Geri
Yukarı