Redmi 10 2022 güneş ışığında siyah tonların rengi çok açılıyor

EmreTarhan

Hectopat
Yer
Ankara Yenimahalle
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Redmi 10 2022 cihazım var. Güneşe çıktığımda siyah tondaki renkler gözle görülür bir şekilde açılıyor. İnternette bulduğum birkaç çözümü denedim ancak sonuca varamadım. Buna nasıl bir çözüm bulurum?

Redmi 10 2022 cihazım var. Güneşe çıktığımda siyah tondaki renkler gözle görülür bir şekilde açılıyor. İnternette bulduğum birkaç çözümü denedim ancak sonuca varamadım. Buna nasıl bir çözüm bulurum?
Sanırım görebilmenizi kolaylaştırmak adına kontrastı düşürüyor/artırıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada dediğim şey daha belli oluyor.
Ekranı IPS LCD olduğu için siyahları gri tonlarında gösterir normal.

Hocam illaki öyle olur ancak bu normal bir renk değişimi değil. Bir görseniz anlarsınız.
Atabilirseniz fotoğraf atın daha iyi olur.

Ayarlardan sabit kontrast seçili ve güneş ışığı modu kapalı.

Hocam illaki öyle olur ancak bu normal bir renk değişimi değil. Bir görseniz anlarsınız.
Redmi Note 9 Pro kullanıyorum. Aynı şey bende de oluyor, donanımsal bir sorun vs. değil. Ben renk ile ilgili bir işim olduğunda genellikle ışık sensörünü elimle kapatıyorum. Güneş ışığı ayarına bağlı değil maalesef. Bir çözümü var mı onu da bilmiyorum fakat o ayar olmazsa güneş ışığında hiçbir şey göremezsiniz, isterseniz parlaklığı fulleyip telefonun ışık sensörünün önünü kapatıp telefona bakmaya çalışın. :D

Redmi Note 9 Pro kullanıyorum. Aynı şey bende de oluyor, donanımsal bir sorun vs. değil. Ben renk ile ilgili bir işim olduğunda genellikle ışık sensörünü elimle kapatıyorum. Güneş ışığı ayarına bağlı değil maalesef. Bir çözümü var mı onu da bilmiyorum fakat o ayar olmazsa güneş ışığında hiçbir şey göremezsiniz, isterseniz parlaklığı fulleyip telefonun ışık sensörünün önünü kapatıp telefona bakmaya çalışın. :D
Hocam sensör nerede tam olarak söyleyebilir misiniz?

Atabilirseniz fotoğraf atın daha iyi olur.

O biraz zor ama imkanım olursa atarım tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı