Redmi 9C root atmak

punsier

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde Redmi 9C var Türkiye ROM'u kullanıyordum sonra global sürüme çevirdim.
Global ROM 12.5.4 sürümü kullanıyorum.
Türkiye ROM'unda iken sorunsuz root atabiliyordum Magisk yöntemi ile.
Önce boot.img dosyasını Magisk üzerinden flashlıyor daha sonra vbimage. İmg dosyasını Fastboot yöntemi ile atıp kullanabiliyordum fakat şimdi bu yöntem olmuyor.
Magisk yöntemi ile flashladığım boot.img dosyasını yazmama rağmen sorunsuz şekilde başlıyor fakat Magisk rootlamıyor bu sorun hakkında bir bilgisi olan var mı? Ya da hangi usul ile rootlamam konusunda yardım eder misiniz?

Dostum bendede senin telefondan var, sence ROM atmalı mıyım? ROM atınca ne gibi hatalarla vesayre karşılaştın?

Evet Boot loader kilidi açık
Bu konuda yeterli bilgiye sahibim bir yerde bir eksik yapıyorum ama orayı anlamadım sıfırdan flashlayıp tekrardan da kurabilirim bootloader kiliidini tekrar da açabilirim
Ekran görüntüsü yolluyorum

Dostum bendede senin telefondan var, sence ROM atmalı mıyım? ROM atınca ne gibi hatalarla vesayre karşılaştın?
Android sürümü 11 e geçti
Ara sıra kitlenmeleri yine devam ediyor
Çentik olayını ve hw olayını kapatınca Android 10 sürümünden bir nebze daha hızlandı
Global rom biraz daha stabil çalışıyor sanırım

Dosya Ekleri

• d195c741-841c-4e60-9a65-0a82f983bf43.jpg
    d195c741-841c-4e60-9a65-0a82f983bf43.jpg
    23,1 KB · Görüntüleme: 8
Evet Boot loader kilidi açık
Bu konuda yeterli bilgiye sahibim bir yerde bir eksik yapıyorum ama orayı anlamadım sıfırdan flashlayıp tekrardan da kurabilirim bootloader kiliidini tekrar da açabilirim
Ekran görüntüsü yolluyorum

Android sürümü 11 e geçti
Ara sıra kitlenmeleri yine devam ediyor
Çentik olayını ve hw olayını kapatınca Android 10 sürümünden bir nebze daha hızlandı
Global rom biraz daha stabil çalışıyor sanırım
Dostum ekran bir anda donuyor, 10-15 saniye işlem yapamıyorum. Yazılımsal bir şey mi? ROM atılınca geçer mi?

Dostum ekran bir anda donuyor, 10-15 saniye işlem yapamıyorum. Yazılımsal bir şey mi? ROM atılınca geçer mi?
Hayır bu bir kronik sorun bunun geçebilmesi için gereken şey cihazın geliştirici seçeneklerinde hw ile ilgili kısmı kapatmak ayrıca çentik kısmını da kapalı yapacaksın
Türkiye romun da root kullanıyordum Redminin bir çok uygulamasını kaldırdım pek sorun olmuyordu ama yine kurdum o kitlenme devam ediyor bu yukarı da söylediğim işlemleri yaparsan kasma kitlenme artık olmayacak

Hayır bu bir kronik sorun bunun geçebilmesi için gereken şey cihazın geliştirici seçeneklerinde hw ile ilgili kısmı kapatmak ayrıca çentik kısmını da kapalı yapacaksın
Türkiye romun da root kullanıyordum Redminin bir çok uygulamasını kaldırdım pek sorun olmuyordu ama yine kurdum o kitlenme devam ediyor bu yukarı da söylediğim işlemleri yaparsan kasma kitlenme artık olmayacak
Çok teşekkürler dostum birde istersen ben ayrı konu açayım. Bana ROM atmam için yardımcı olur musun?

Kardeşim ben root atarken sorun yaşıyorum her aşamayı kusursuz yapmama rağmen sana nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum
Magisk ile boot.img yamalıyorum
Fastboot ile fastboot recovery recovery.img dosyasını yazıyorum ama magisk bir şekilde root kabul etmiyor bu konuda ççzüm bulmaya çalışıyorum zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı