Redmi Note 10 Pro ve LineageOS

Flakko

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İleri bir zamanda Android'e geçiş yapmayı düşünüyorum. Şu an iPhone kullanıcısıyım. Memnunum ama kısıtlı işte. Vanced gibi şeyleri deneyimlemek istiyorum. Google Pixel ülkemizde yok. Redmi Note 10 Pro veya ileride hangi üst model çıkarsa o Android'i alıp içine LineageOS kurmak faydalı olur mu? MIUI yerine daha iyi sanırım. Stock Android deneyimi için iyi mi? Redmi Note 10 Pro'da performansı nasıl?

MIUI 10'dan sonra berbat hale geldi optimizasyon çok ama çok kötü. Stok yağ gibi akıyor maşallah ama uğraşmam derseniz ben de Samsung öneririm.

Hocam amacım Stock Android deneyimlemek aslında bir nebze. Redmi Note 10 Pro'nun da özellikleri kağıt üstü bir tık daha iyi gibi.

Redmi Note 10 Pro kamera olarak A52 modelinin baya gerisinde kalıyor. Diğer türlü yonga performansları benzer. Ekran olarak Note 10 Pro parlaklık ve yenileme hızı olarak daha iyi. Batarya olarak Note 10 Pro daha iyi. A52 arayüzü ve kamerası nedeniyle daha alınası bir modeldir.

Ben Redmi Note 6 Pro üzerinde saf Android CorvusOs kullanıyorum hocam. Oldukça akıcı ama bataryayı daha hızlı bitiriyor büyük ihtimal overclock kernel kurduğum için olabilir. Gcam kamera giriş seviyesi olduğu için stokdan çok daha iyi ama daha gelişmiş telefonların stock kamerası Gcam'den iyi olabilir.

Temiz Android kullanmak isteyenler genelde pixel Experience ROM öneriyor.
Benim önerim ise yine MIUI ama eu ROM stabil sürümü. Magisk ile rootlayıp, modül vs de yüklersiniz isteğe bağlı.
MIUI kullanmak istiyorsanız arındırılmış olarak eu ROM önerimdir.
Marka değişikliği isterseniz de Samsung için s (+ olanları) veya Note serisi ve Oppo markasını öneririm.

Geri
Yukarı