Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro Nasıldır?

Ali CEYLAN

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar sevgiler.
Bu iki model yeni piyasaya sürüldüğünden ötürü yeterince kullanıcı deneyimine sahip değil. Pro modelinde malumunuz MediaTek Helio G90T platformu görülüyor.
İlk kez Redmi Note 8 Pro modeli kullanmış. Geçmişten gelen MT işlemcileri hakkında olumsuz fikrim çok. Yarın bir gün belirli bir zaman sonra bu platformun ne gibi kronik sıkıntılar çıkarabileceği şüpheli. İnsan güvenemiyor. SD sorunsuzlığı ( nispeten ) güven veriyor. Pro modeli'nin + ları da bayağı mevcut.
Bir şey de dikkatimi çekti. Note 8'de 60 FPS çekim olduğunu yayınlar gösterdiği halde camera menüsünde ve ayarlarında sürekli 30 FPS vardı. Benim için önemli bir kıstas olduğundan şüpheye düşürdü. Genel olarak fikriniz nedir bu iki cihaz hakkında?

Migros mağazalarında tabii ki ithalat garantili 2100 TL / 2599 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ben mi Amoled ekranları sevmiyorum :D
Full HD Amoled panellerin keskinliklerini bir türlü sevemedim. Yazı tip ve keskin hatlı grafik kenarları pürüzsüz değil. Kendi başına çalışan bu küçük led'lerin arasında dizilim sebepli ışık sızması var.
Pentile dizilimden vazgeçmedikçe Amoled'e hayır.... Amoled deyince 2K' dan aşşası verimli gelmiyor. Bu benim fikrim tabi.

Mi9T ne kadar havalı olsa da SAR değeri korkutuyor. Plasebo etkisimidir nedir ama 1 den yukarısı gerçekten bende baş ağrısı yapıyor elde kullanırken.

Son düzenleme:
@Sylveon
Mi9T artıları;
Amoled olan ve HDR10 destekli ekran çok daha başarılı.
Ekran üstünden parmak izi var.
Pop-Up kamera bence daha güzel.
Geniş açı kamerası daha başarılı.
Ana kamerası MP olarak daha düşük ama diyafram değeri daha düşük olduğundan daha iyi gece fotoğrafları çekebiliyor.
1080P 240FPS çekebiliyor.
İşlemcis 8NM.
Ekran-gövde oranı daha yüksek.

Eksileri;
İşlemcisi bir tık daha düşük.
Macro kamerası yok.
Pili 500mAh daha düşük.(Ama NM daha düşük olduğundan çok yakın pil performansı)

İşin gerçeği, 2100 TL diye mağazaya gittim. Pro ile kıyasa girince tereddütler arttı. 30 FPS menü görememek, diğerinin MT platformu vs vs. Ayrıca Pro modeli ekranı HDR destekli.
Kağıt üstünde birebirmiş görünse de yan yana bakıldığında bariz ve baya baya Pro modeli daha keskin ve kontrastlı duruyor. Düz net bir şekilde soluk. Heyallam. Ne getirirsiniz Proyu. alıp gidicektik düzü.
Derken....., Mi9T fiyat 2800 TL'lere çıkıyor. Birden 700 + Fazla çıkması küçük bir oha dedirtti. Aynı gün Trump'un tehtitlerle doların 5,82 sevviyesini görmesi piyasa korkusu yaratınca lan bir dur deyip foruma konuşayım dedim. Ahanda hikayem bu.
Üretim süreci küçüldükçe kullanılan fazla enerjiye gerek kalmıyor bu doğru. Fakat Amoled etkeni pil üzerinde daha belirgin sonuçlar verdiği aşikar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı