Redmi Note 10 Pro'da galeri çok şarj yiyor

buadamayniben

Decapat
Daha fazla  
Bu sorunum 2 hafta önce başladı. Normalde bir sıkıntı yoktu ama şimdi galeri çok fazla şarj yiyor ve telefon anlamsız ısınıyor. Mesela dün okula gittiğimde şarjım 90 idi. Telefonu okulda en fazla 5 dakika elime aldım ve çıkışta şarjım 20 idi. Baktığımda galeri %70'ini harcamış ve telefon sıcaktı. Hiçbir şekilde galeri açık kalmadı. Bu 2 haftadır böyle, bu nasıl çözülür?

Çok büyük ihtimal yazılımsal bir hata. Mi 8 telefonumun rutin güncellemesini yaptıktan sonra durduk yere şarjı çok hızlı bitmeye başlamıştı. Xiaomi tekrar bir güncelleme getirdi ve sorun çözüldü. Eğer yakın zamanda telefonu güncellemediysen format atmanı tavsiye ederim.

Çok büyük ihtimal yazılımsal bir hata. Mi 8 telefonumun rutin güncellemesini yaptıktan sonra durduk yere şarjı çok hızlı bitmeye başlamıştı. Xiaomi tekrar bir güncelleme getirdi ve sorun çözüldü. Eğer yakın zamanda telefonu güncellemediysen format atmanı tavsiye ederim.

Evet yakın bir zamanda 13 güncellemesi yapmıştım.

Xiaomi yeni bir güncelleme yapmaz mı?
Yapar mı yapmaz mı bilemiyorum ama senin güncelleme esnasında yazılımsal bir sorun olmuş olabilir veya durduk yere de bu sorun yaşanmış olabilir. Bunun birçok örneği mevcut. Galeride telefonun ısınıp şarj yemesinin yazılımsal bir sorundan başka bir açıklaması olabileceğini düşünmüyorum. Format sorunu çözer diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı