Redmi Note 10 Pro'da pil tasarrufu modu batarya ömrünü kısaltır mı?

emir erdem

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Lise 1
İnternette baktım ancak kaynaklar çakışıyor. Bu yüzden buraya sormak istedim. Redmi Note 10 Pro kullanıyorum zarar verir mi?

İnternette baktım ancak kaynaklar çakışıyor. Bu yüzden buraya sormak istedim. Redmi Note 10 Pro kullanıyorum zarar verir mi?
Pil tasarruf modu, batarya seviyesi düştüğünde devreye girer. Bu fonksiyon kapsamında aşırı güç tüketen uygulamalar kapatılır. Güç tasarrufu, mobil cihazların bataryası için herhangi bir zarar teşkil etmez. Bu durum, bataryaların performans döngülerinden kaynaklanır.

Sarjın azaldığında kullanman daha mantıklı ama ben sürekli açık şekilde de kullandım bir sorun yaşamadım

Sarjın azaldığında kullanman daha mantıklı ama ben sürekli açık şekilde de kullandım bir sorun yaşamadım.

Bende eskiden Samsung J7 Prime kullanırken tamamen açıktı bir sorun olmuyordu ama cihaz yeni olduğu için bataryasına direkt darbe indirmek istemiyorum. Bir arkadaşım da çok zararlı sakın açma falan demişti hiç açmıyorum. Sizde hangi model vardı hocam?

Bende eskiden Samsung J7 Prime kullanırken tamamen açıktı bir sorun olmuyordu ama cihaz yeni olduğu için bataryasına direkt darbe indirmek istemiyorum. Bir arkadaşım da çok zararlı sakın açma falan demişti hiç açmıyorum. Sizde hangi model vardı hocam?

Benim telefon Xiaomi değil Globalden çekileli uzun süre olan Meizu X8 modeli var bende

Hocam arkadaşınızın bu konu hakkında çok bir bilgisi yokmuş demekki pil tasarrufu bataryaya ciddi anlamda zarar verseydi hiç bir model pil tasarrufunu yapmazdı zaten.

Geri
Yukarı