Redmi Note 10s MIUI 14 güncellemesi yapılmalı mı?

Vixerien

Hectopat
Daha fazla  
Telefonu alalı 1 ay falan oldu herhalde geldiğinde 12'ydi bir kere güncelledim şu an 12.5.16 13 de problem olduğunu falan söylemişlerdi diye güncelleme yapmadım ama 14 gelmiş sanrım. Ne yapayım? Sonuna kadar güncelleyeyim mi tel performansı düşmesin ıstiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayacaksan yapmanı tavsiye etmem.

Oyun performansı kötümü.

Merhaba. Ben ilk çıktığı zamanlarda almıştım, hala kullanıyorum. Android 12'de çok iyiydi, özellikle şarj uzun gidiyordu, sonra ki büyük güncelleme de özellikle hoşuma gitmemişti. MIUI 14 güncelleme yaptım ve şarj süresi ve tutarlılığı eskisi gibi oldu. Telefonum daha stabil oldu :) ben gayet memnun kaldım.

14.0.2 MIUI kurulu.

Kardeş YouTube de yorumları okudum pil performansı çok kötü oldu diyorlar. Bir şey anlamadım bu işten.

Son düzenleme:

13.06 gözüküyor.

Oyun performansı kötümü.

Kardeş YouTube'da yorumları okudum pil performansı çok kötü oldu diyorlar. Bir şey anlamadım bu işten.

Ben yaptım ya ama şarjım hızlı bitiyor gibi geldi oyundayken bilmiyorum şu an 14'te sürüm. Biraz incelemek lazım normal bırakınca çok gitmiyo şarjı gene normal de oyundayken biraz hızlı ediyo gibi

Oyun performansı kötümü.

Kardeş YouTube'da yorumları okudum pil performansı çok kötü oldu diyorlar. Bir şey anlamadım bu işten.

Ben oyun oynamadığımı ilk yorumlarda belirttim. Zaten benim bildigim bu telefonu ilk alırken bile oyun için hiç ideal olmadığını çoğu yerde okuyup görmüştüm. Telefonda oyun oynamayan birisi olduğum için farklı özelliklerine bakarak satın almıştım, üstelik fiyatı da uygundu. Android 12 varken ekran parlakligim manuel en sonda günlük kullanımda ikinci günün sonuna kadar yetiyordu. Instagram videoları izlerim sık sık, Facebook falan bakınırım. Android 13 guncelledigim zaman şarjım ikinci günün ilk zamanlarında tamamen bitik duruma geliyordu. Bu son güncellemeden sonra benim için yine 2 günün sonuna kadar yetmeye devam etti. Telefonu bilgisayar gibi kullanmıyorum. Kullanımıma göre farkları olduğu gibi paylaştım size. Mesela uygulamaların cihazda kapladığı depolama biriminde ki boyutları azalmış, zaten bunu Xiaomi'nin tanıtım görsellerinde de gördüm aynı zamanda. Bununla birlikte açılan uygulamalar daha hızlı açılıyor, uygulamalara ait önbelleği temizledim de hızlı açılıyor eskisine göre. Yani kusura bakmayın ben oyun oynamıyorum hiçbir telefonda:) yani normal menüler arası geçişler bile kendini belli ettiriyor. Daha yumuşak bir görüntü ve hızlı gidiyor. Ben gerçekten bu şarj süresinin eskisi gibi olmasına sevindim. Yine söylüyorum hiçbir zaman telefonda oyun oynamıyorum. Telefonda kullandığım şeyler ilk günden beri aynıdır.
Mesele şu görüntü ben de böyle değildi. Facebook neredeyse 1.5GB yer kaplıyordu. Tüm uygulamaların kapladığı hafıza alanı bu görüntüye göre yüksekti.

Screenshot_2023-04-07-20-40-07-535_com.miui.cleaner.jpg

Ben oyun oynamadigimi ilk yorumlarda belirttim. Zaten benim bildigim bu telefonu ilk alırken bile oyun için hiç ideal olmadığını çoğu yerde okuyup görmüştüm. Telefonda oyun oynamayan birisi olduğum için farklı özelliklerine bakarak satın almıştım, üstelik fiyatı da uygundu. Android 12 varken ekran parlakligim manuel en sonda günlük kullanımda ikinci günün sonuna kadar yetiyordu. Instagram videoları izlerim sıksık, Facebook falan bakinirim. Android 13 guncelledigim zaman şarjım ikinci günün ilk zamanlarında tamamen bitik duruma geliyordu. Bu son güncellemeden sonra benim için yine 2 günün sonuna kadar yetmeye devam etti. Telefonu bilgisayar gibi kullanmıyorum. Kullanımıma göre farklari olduğu gibi paylaştım size. Mesela uygulamaların cihazda kapladığı depolama biriminde ki boyutları azalmış, zaten bunu Xiaomi'nin tanıtim görsellerinde de gördüm aynı zamanda. Bununla birlikte açılan uygulamalar daha hızlı açılıyor, uygulamalara ait önbelleği temizledim de hızlı açılıyor eskisine göre. Yani kusura bakmayın ben oyun oynamıyorum hiçbir telefonda:) yani normal menüler arası geçişler bile kendini belli ettiriyor. Daha yumuşak bir görüntü ve hızlı gidiyor. Ben gercekten bu şarj süresinin eskisi gibi olmasına sevindim. Yine söylüyorum hiçbir zaman telefonda oyun oynamıyorum. Telefonda kullandığım şeyler ilk günden beri aynıdır.

Mesele şu görüntü ben de böyle değildi. Facebook neredeyse 1.5GB yer kaplıyordu. Tüm uygulamaların kapladığı hafıza alanı bu görüntüye göre yüksekti. Eki Görüntüle 1731079

Ben oyun oynamadigimi ilk yorumlarda belirttim. Zaten benim bildigim bu telefonu ilk alırken bile oyun için hiç ideal olmadığını çoğu yerde okuyup görmüştüm. Telefonda oyun oynamayan birisi olduğum için farklı özelliklerine bakarak satın almıştım, üstelik fiyatı da uygundu. Android 12 varken ekran parlakligim manuel en sonda günlük kullanımda ikinci günün sonuna kadar yetiyordu. Instagram videoları izlerim sıksık, Facebook falan bakinirim. Android 13 guncelledigim zaman şarjım ikinci günün ilk zamanlarında tamamen bitik duruma geliyordu. Bu son güncellemeden sonra benim için yine 2 günün sonuna kadar yetmeye devam etti. Telefonu bilgisayar gibi kullanmıyorum. Kullanımıma göre farklari olduğu gibi paylaştım size. Mesela uygulamaların cihazda kapladığı depolama biriminde ki boyutları azalmış, zaten bunu Xiaomi'nin tanıtim görsellerinde de gördüm aynı zamanda. Bununla birlikte açılan uygulamalar daha hızlı açılıyor, uygulamalara ait önbelleği temizledim de hızlı açılıyor eskisine göre. Yani kusura bakmayın ben oyun oynamıyorum hiçbir telefonda:) yani normal menüler arası geçişler bile kendini belli ettiriyor. Daha yumuşak bir görüntü ve hızlı gidiyor. Ben gercekten bu şarj süresinin eskisi gibi olmasına sevindim. Yine söylüyorum hiçbir zaman telefonda oyun oynamıyorum. Telefonda kullandığım şeyler ilk günden beri aynıdır.

Mesele şu görüntü ben de böyle değildi. Facebook neredeyse 1.5GB yer kaplıyordu. Tüm uygulamaların kapladığı hafıza alanı bu görüntüye göre yüksekti. Eki Görüntüle 1731079

MIUI 2.5.8 geri döndüm ama eski şarj süresini vermiyor sanki anlamadım gitti. MIUI 14 manuel kurup denemeyi düşünüyorum.

Mui 12.5.8 geri döndüm ama eski şarj süresini vermiyor ki sanki anlamadım gitti. Mui 14 manuel kurup denemeyi düşünüyorum.

Mesele şu görüntü ben de böyle değildi. Facebook neredeyse 1.5GB yer kaplıyordu. Tüm uygulamaların kapladığı hafıza alanı bu görüntüye gör.

Mesele sadece oyun değil normal kullanım içinde geçerli. YouTube'da birkaç yorum okudum batarya öldü diyen var, bir şey değişmedi diyen var iyice kafam karıştı. Telefondan telefona göre mi değişiyor? Yoksa kişinin kullanım alışkanlığına göre mi değişiyor bilemedim. Benim cihazda yeni zaten 4 ay oldu alalı.

MIUI 12.5.8 geri döndüm ama eski şarj süresini vermiyor ki sanki anlamadım gitti. MIUI 14 manuel kurup denemeyi düşünüyorum.

Mesele sadece oyun değil normal kullanım içinde YouTube birkaç yorum okudum batarya öldü diye var bir şey değişmedi diyen var iyice kafam karıştı telefondan telefona göre mi değişiyor yoksa kişinin kullanım alışkanlığına göre mi değişiyor bilemedim. Benim cihazda yeni zaten 4 ay oldu alalı.

Güncellemeyi yaptıktan birkaç gün sonra biraz düzeldi. Benimki yaptığım günden sonra aşırı hızlı yedi şarjı oyunda sonra zaman geçti şu an iyi gibi şarjı fulleyip giriyorum gene güzel gidiyor. İlk güncellediğim zaman kötüydü bayağı benim.

Yeni konular

Geri
Yukarı