Redmi Note 10S YouTube videolarında donma var

karmasikTost

Femtopat
Herkese selam iyi sosyaller. Redmi Note 10s kullanıyorum. Son aldığı MIUI 13.0.1.0 skltrxm güncellemesinden sonra ya da başka bir sebepten YouTube uygulamasında bir video açmaya çalıştımda donma meydana geliyor. Video yükleniyor gözüküyor fakat video başlamıyor. (YouTube Premium kullanıyorum.) Alttaki diğer videolar oynatılıyor; onlarda sıkıntı yok. Fakat bazen başıma gelen bu video donmaları olduğunda uygulamada geri gelmeye çalıştığımda YouTube tamamen kilitleniyor.

Bu sorunum hakkında bilgi sahibi olan, çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam iyi sosyaller. Redmi Note 10s kullanıyorum. Son aldığı MIUI 13.0.1.0 skltrxm güncellemesinden sonra ya da başka bir sebepten YouTube uygulamasında bir video açmaya çalıştımda donma meydana geliyor. Video yükleniyor gözüküyor fakat video başlamıyor. (YouTube Premium kullanıyorum.) Alttaki diğer videolar oynatılıyor; onlarda sıkıntı yok. Fakat bazen başıma gelen bu video donmaları olduğunda uygulamada geri gelmeye çalıştığımda YouTube tamamen kilitleniyor.

Bu sorunum hakkında bilgi sahibi olan, çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Aynı telefon ve aynı sorun bende de mevcut kronik olabilir video ve YouTube donuyor video başlamıyor bir şey yapabiliriyorum mecbur kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Aynı telefonu kullanıyorum. Nadiren de olsa videoya tıkladığım zaman ekran yükleniyor işaretinde takılıyor. Ana ekrana dönüp geçmiş uygulamaları kapatıp tekrar girince düzeliyor. Ben de bahsettiğiniz şekilde son gelen güncellemenin sebep olduğunu düşünüyorum. Bir çözüme rastlamadım. Farklı farklı sorunlara sebep olmuş olabilir bu güncelleme.

Aynı telefonu kullanıyorum. Nadiren de olsa videoya tıkladığım zaman ekran yükleniyor işaretinde takılıyor. Ana ekrana dönüp geçmiş uygulamaları kapatıp tekrar girince düzeliyor. Ben de bahsettiğiniz şekilde son gelen güncellemenin sebep olduğunu düşünüyorum. Bir çözüme rastlamadım. Farklı farklı sorunlara sebep olmuş olabilir bu güncelleme.
Google Chrome'da da aynı sorunu yaşıyorum ben? Sende durumlar nasıl?

Arkadaşlar bu ve bunun gibi bütün sorunları nasıl çözdüğümü anlatıyorum:

>> Her şeyden önce cihazınızda mutlaka USB Hata Ayıklama açık olmalı!

1-) MIUI 12.5.8.0 (e) RKLTRXM fastboot dosyasını indirdim.
2-) Geliştirici seçeneklerinden "OEM Kilit Açma" seçeneğini aktif hale getirip Mi Kilit Durumundan başvuru yaptım. (Bu aşama bootloader kilit açma şeklinde araştırılıp kolayca yapılabilir.)
3-) Bilgisayarıma Mi Unlock Tool indirerek (gerekli driverlar yüklü ise sorunsuz bir şekilde) kilidi açtım. (Ben hiç beklemedim. Kilit direkt açıldı.)
4-) Mi flash tool adlı yazılımı indirdim. C: dizinine çıkarttım ve miflashtool.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırdım.
5-) 1. aşamada indirmiş olduğum fastboot dosyasını WinRAR aracılığıyla çıkarttım ve mi flash tool'da seçtim (image dosyasını)
6-) Cihazımı da (driver problemi yaşamadığım için) tek seferde gördü.
7-) Son klarak flash butonuna tıklamadan önce sağ alttaki "Clean All and Lock" seçerek ROM yükledikten sonra cihazın garanti dışı kalmaması için tekrardan bootloader kilitledim. Yaklaşık 5 dakika sonra işlem tamamlandı ve cihaz açıldı. (Flash işlemi 5-10 dakika sürüyor, bir o kadar da cihazın açılması sürebilir. Telaşlanmayın; sadece bekleyin.)

>> işlem tamamdır 👍🏼

Hangi aşamada sorun yaşadığınızı yazarsanız üşenmeden siz sorunu çözene dek yazacağım. Bol şans 💯

Merhaba bende Note10 s kullanıyorum YouTube olsun, Spotify olsun muzik oynatilirken kilitledigimde ses sürekli takılıyor çizilmiş CD gibi sesler cikartiyor 13 guncellemesinden sonra oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı