Redmi Note 11 Pro kamerası kötü

Kamera mı fotoğraf çekmesem bile siliyorum, yüksek kalitede ve odaklanma da bir sıkıntı yok. Şimdi GCAM indiriyorum onu deneyeceğim.

Hocam eğer Redmi Note 12'yi merak ettiysen 50 MP modunda dışarının fotoğrafını çekip atabilirim belki bir fikir olabilir sana.
Hocam imkanınız varsa çekebilir misiniz?

Ayarlarda Fotoğraf kalitesini yüksek yapıyorum, kameranızı 108mp ye alabilirsiniz derken bunu mu kastediyorsunuz?

Hocam benim telefonum 8 GB + 4 RAM'i var işlemcisi bayağı güçlü ama bunun yanında kamerası o kadar iyi değil ama senin telefonunun kamerası bu fotoğraflardan kötüyse o zaman telefonunda bir sıkıntı olabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20231221_131916.jpg
    IMG_20231221_131916.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20231221_131856.jpg
    IMG_20231221_131856.jpg
    129,1 KB · Görüntüleme: 18
Hocam benim telefonum 8 GB + 4 RAM'i var işlemcisi bayağı güçlü ama bunun yanında kamerası o kadar iyi değil ama senin telefonunun kamerası bu fotoğraflardan kötüyse o zaman telefonunda bir sıkıntı olabilir.
Ya hocam imdi buraya iki tane fotoğraf koyacağım, ne demek istediğimi anlayacaksınız bir dakika.

IMG_20231028_143511.jpg
IMG_20231028_142737.jpg

Bu resimleri ben çektim, her hangi bir yakınlaştırma uzaklaştırma yok, ikiside aynı ayarlarda çekildi, hocam ikisine dikkatlice baktığınız zaman bir fark görebiliyor musunuz?

Bence resimler gayet güzel, kötü derken demek istediğinizi anlayamadım. Redmi'ye göre güzel ve kaliteli fotoğraflar.
Hocam dedimya hani böyle bulanık gibi piksel gibi çekiyor diye, yukarıda ki F-4 ve alta ki F-100'e baktığımı zaman, F-4 böyle pikselli bulanık böyle bir tuhaf bi kalitede. Ara sıra böyle çekiyor beni deli ediyor, karanlık yerlerde hele hiç çekemiyorum böyle otursam piksellerini sayarım o derece.

Çin malı telefon almayın Note nerisi telefonun kamerası zaten iyi değil.

Evet fark var üsteki pastel alttaki biraz daha normal.

Heh aynen öyle hocam vallahi demek istediğim bu işte çizgifilimsi böyle pastel gibi çekiyor bazen.

Hocam bana göre iPhone 15 gibi saçma telefonlara 70000 TL bayılmaktansa 10000 ila 20000 arasında bir Redmi almak daha mantıklı,
Ben kameralara çok önem vermiyorum fotojenik bir insan değilim, oyunların çoğunda 60 FPS ve üzeri alıyorum. Eğer profesyonel çekim yapacaksanız S23 Ultra gibi göz gibi fotoğraf çeken telefonlar var, eğer o kadar para verecekseniz böyle telefonları alabilirsiniz. Bence çok gereksiz bir iş.

Çin malı telefon almayın Note nerisi telefonun kamerası zaten iyi değil.

Evet fark var üsteki pastel alttaki biraz daha normal.
Evet şimdi tekrar baktığımda biraz daha kötü duruyor

Geri
Yukarı